Dzień Dziecka w częstochowskiej Parkitce


Tego szczególnego dnia każde dziecko powinno się bawić, śmiać i cieszyć życiem. Niestety, niektóre z maluchów nie miały tyle szczęścia i świętowały swój dzień w szpitalu. Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie postanowili poprawić humory najmłodszych pacjentów i odsunąć od nich myśli o chorobie.

 

 

1 czerwca każdy pacjent z oddziału dziecięcego otrzymał drobny upominek od personelu Parkitki. Były to między innymi breloki ze śmiesznymi stworkami lub emotkami, styropianowe samoloty do samodzielnego składania, gry planszowe oraz bajki. Dzieci zostały również obdarowane zabawkami pobudzającymi zdolność logicznego myślenia, np. poprzez dopasowywanie kształtów czy układanie pierścieni od największego do najmniejszego. Mali pacjenci nie mogli powstrzymać uśmiechu i od razu ruszali do zabawy. Zapytany o niezwykłą inicjatywę Dyrektor Szpitala, Zbigniew Bajkowski mówi:

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieciństwo to okres, który powinien być przepełniony beztroską zabawą i czasem spędzonym z kolegami. Zdarza się jednak, że choroba dotyka i tych najmłodszych. Dlatego staramy się, aby oddziały dziecięce w naszym szpitalu były mimo wszystko wypełnione kolorami, śmiechem i radością. A uśmiech jaki widzimy u swoich pacjentów jest najlepszą nagrodą za ten wysiłek.

Zabawki zostały ufundowane przez Dariusza Kapinosa, Radnego Miasta Częstochowa, Wiktora Kowalczyka i firmy P.P.H. AMBRA Wiesława Ambroszczyk (Konstantynów Łódzki),  MAX HURT Daniel Tomalak (Wierzchowisko), MROWIEC TOYS Mirosław Mrowiec (Częstochowa), Maskpol Sp. z o. o. Marian Stępień, Marek Stępień (Częstochowa).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *