LOP proponuje


Liga Ochrony Przyrody jest organizacją społeczną o wielkich tradycjach, powstałą w roku 1928. Jej twórcami byli wybitni pracownicy nauki oraz działacze ochrony przyrody, wśród nich m.in. Władysław Szafer, Aleksander Janowski, Mieczysław Limanowski.

Liga, w swym szeroko zakrojonym działaniu, zawsze stawiała na kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, stąd jej owocna współpraca z placówkami oświatowymi trwa do dziś, przekładając się na działalność przedszkolnych i szkolnych kół.
Każdego roku Zarząd Okręgu LOP w Częstochowie opracowuje dla placówek edukacyjnych w mieście i regionie propozycje działań na kolejny rok szkolny. W ofercie są konkursy, akcje, warsztaty, gazetki, spotkania. Wszystkie te formy edukacji kształtują proekologiczne postawy, uczą przyjaznego stosunku od przyrody i reagowania na jej dewastację, poszerzają wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
Na rok szkolny 2004/2005 Zarząd Okręgu LOP proponuje następujące konkursy: Mój Las, VIII Konkurs Dendrologiczny, Najlepiej Działające Koło LOP, Żyjmy Bezpiecznie w Zdrowym Środowisku, Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, Miejsce, które nie może zaginąć, Piękno Przyrody (fotograficzny), Nie Wypalaj Traw! (plakat), Najpiękniejsze Kwiaty (plastyczny), Wiersz i Piosenka Ekologiczna, Twórczość Dziecka w Wierszu Ekologicznym, Szkolna Gazetka Ekologiczna. Z O.
LOP zaprasza również przedszkolaków i uczniów do udziału w akcjach: Pomóż Im I Ty (zbieranie pokarmu dla psów i kotów ze schroniska), Dokarmiamy Ptaki Zimą, Święto Polskiej Niezapominajki, Ratujmy Kasztanowce, Nie Wypalajmy Traw.

HP

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *