Remisu gorzki smak

W meczu 32. kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków Częstochowa zremisował przed własną publicznością z Cracovią. Gola dla gospodarzy strzałem głową zdobył Vladislavs Gutkovskis, a w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Sergiu Hanca. Przy jednoczesnym zwycięstwie Lecha Poznań w Gliwicach z Piastem, takie rozstrzygnięcia sprawiły że częstochowianie na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu stracili przodownictwo w tabeli na rzecz drużyny ze Stolicy Wielkopolski!

Wpadka Rakowa Częstochowa. Wicemistrzowie Polski tylko zremisowali przed własną publicznością z Cracovią 1:1. Strata punktów w ligowym spotkaniu z “Pasami” może się okazać bardzo gorzka na zakończenie sezonu 2021/2022 w PKO Bank Polski Ekstraklasie!

Piłkarze Rakowa Częstochowa do meczu z Cracovią przystępowali opromienieni obroną Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski, wywalczonego w poniedziałek 2.maja br. na PGE Stadionie Narodowym i w spotkaniu z drużyną prowadzoną przez Jacka Zielińskiego byli faworytem do zainkasowania trzech punktówNatomiast drużyna spod Wawelu, pisząc “kolokwialnie” nie “leżała” drużynie Rakowa. Częstochowianie jeszcze w rozgrywkach Ekstraklasy nie zdołali pokonać Cracovii.

Od samego początku niedzielnego spotkania, gospodarze mieli na boisku olbrzymią przewagę, jednak razili nieskutecznością. Ten stan rzeczy odmienił się dopiero w 38.minucie, kiedy to idealne dośrodkowanie Bena Ledermana na głowę Vladislavsa Gutkovskisa skutecznie wykorzystał Reprezentant Łotwy posyłając piłkę w długi róg bramki Lukasa Hroššo. Wychowanek słowackiej FC Nitry tylko zdołał odprowadzić piłkę wzrokiem a na stadionowych telebimach widniał wynik 1:0 dla gospodarzy!

Piłkarze Rakowa Częstochowa w tym momencie prowadzili i byli na bardzo dobrej drodze do Mistrzostwa Polski. Po zmianie stron znów bardzo dobrze prezentowali się gospodarze, którzy niesieni dopingiem kompletu widzów zdobyli nawet drugiego gola w 59.minucie, jednak zdaniem asystenta arbitra głównego – strzelec gola, Mateusz Wdowiak w tej sytuacji znajdował się na bardzo minimalnej pozycji spalonej!

W 62.minucie “Pasy” doprowadziły do wyrównania! Idealne podanie Otara Kakabadze do Sergiu Hanki sprawiło, że wychowanek FCM Târgu Mureș precyzyjnym strzałem w środek bramki pokonał Vladana Kovacevicia! Do zakończenia spotkania mimo przewagi i sporej nerwowości pod bramką Cracovii, mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Strata punktów z drużyną Cracovii może okazać się niezwykle kosztowna w walce z Lechem Poznań o Mistrzostwo Polski. Drużyna ze Stolicy Wielkopolski pokonała na wyjeździe GKS Piast Gliwice, 2:1 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu ma…dwa punkty przewagi!

W następnej serii gier, podopieczni Marka Papszuna zmierzą się na wyjeździe z broniącym się przed spadkiemKGHM MZKS Zagłębiem Lubin, Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę, 7.maja br. o godzinie 17:30 na Stadionie Zagłębia przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 98.

Spotkanie “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 17:10. Lubinianie z dorobkiem 35.punktów plasują się w tabeli na 14.pozycji.

08.05.2022, g.15:00: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”) :

RKS Raków Częstochowa – MKS Cracovia 1:1, (1:0),

1:0: Gutkovskis 38′

1:1: Hanca 62′

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Papanikolau 24′ (faul), Tudor 72′ (faul), Petrášek 90+7′ (niesportowe zachowanie) – Jablonský 50′ (faul), Rakoczy 56′ (faul), Ghiță 90+8′ (niesportowe zachowanie). W 54.minucie żółtą kartką został napomniany asystent trenera Marka Papszuna – Goncalo Feio. Widzów: 5500.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 7.Fran Tudor, 2.Tomáš Petrášek (kpt), 24.Zoran Arsenić, 70.Fábio Sturgeon (46′ 71.Wiktor Długosz), 66.Giannis Papanikolau, 8.Ben Lederman (85′ 88.Walerian Gvilia), 17.Mateusz Wdowiak (85′ 30.Vladyslav Kochergin), 11.Ivi López (90+4′ 9.Sebastian Musiolik), 23.Patryk Kun, 21.Vladislavs Gutkovskis (83′ 18.Jakub Arak).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 16.Oskar Krzyżak, 55.Szymon Czyż, 10.Igor Sapała.

Trener: Marek Papszun.

MKS Cracovia: 31.Lukáš Hroššo – 2.Cornel Emilian Râpă, 85.David Jablonský, 88.Matej Rodin, 5.Virgil Eugen Ghiță, 3.Michal Sipľak (61′ 7.Rivaldinho), 11.Michał Rakoczy (61′ 25.Otar Kakabadze), 8.Mathias Hebo Rasmussen, 10.Pelle van Amersfoort (kpt), 80.Jewhen Konoplyanka (21′ 4.Sergiu Cătălin Hanca), 38.Jakub Myszor (90+2′ 17.Kamil Ogorzały).

Rezerwowi: 23.Karol Niemczycki – 6.Sylwester Lusiusz, 18.Luís Augusto Martins Rocha, 22.Florian Loshaj.

Trener: Jacek Zieliński.