Narciarze jednoczą się


ŻARKI

W miejscowości Przewodziszowice powstał nieformalny Klub Biegacza, skupiający miłośników nart biegowych.
– Biegi narciarskie, po sukcesach olimpijskich Justyny Kowalczyk, są coraz bardziej popularne.

A Jura Krakowsko-Częstochowska to doskonały teren dla tej dyscypliny – przekonuje Andrzej Jakóbczak, lider nieformalnej grupy.
Klub skupia obecnie 8 członków, wszyscy pochodzą z Przewodziszowic. Najmłodszy, Andrzej Jakóbczak, ma 24 lata, a najstarszy, Jerzy Pilis, 52. Ale nie wiek jest najistotniejszy, a zapał narciarzy, którzy każdą wolną chwilę spędzają na wyznaczonych przez siebie trasach.
Jedna z nich rozpoczyna się od ostatnich zabudowań w Przewodziszowicach i wiedzie czerwonym szlakiem rowerowym około 3 km do Czarnego Kamienia (kapliczka powieszona na drzewie), stąd odbija w lewo, w kierunku Podgaja. Po dwóch kilometrach dociera do Gór Bukowych koło Trzebniowa, następnie wiedzie drogą tzw. Walasówką i skręca w lewo, w kierunku Czatachowy. We wsi odbija w kierunku Przewodziszowic. Średni czas przebycia trasy wynosi około 1,5 do 2 godzin.
– Koszt uprawiania narciarstwa biegowego nie jest duży. Narty, wiązania, buty oraz kijki można kupić używane. Na targu w Żarkach zapłaci się za sprzęt około 150 zł – zachęca Andrzej Jakóbczak.
Każdy, kto ma ochotę wyruszyć na trasę z klubowiczami, może się kontaktować z Andrzejem Jakóczakiem pod numerem telefonu: 0604-873-584.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *