Z raportówki policjanta / Myszków


Działania myszkowskiej policji

Zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących w jeden dzień

Policja apeluje, ostrzega, prowadzi działania, a mimo to na drogach dalej pojawiają się skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy. Nietrzeźwi kierujący- bo to o nich mowa, od lat stanowią jeden z ważniejszych problemów zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego.

W poniedziałek (06.11.br.) myszkowscy policjanci zatrzymali aż 4 osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownice na ,,podwójnym gazie”.

Pierwszy został zatrzymany chwile po godzinie 7:00. 26- latek kierował samochodem osobowym marki Skoda, mając w organizmie blisko 0,9 promila alkoholu. Podczas wykonywanych czynności okazało się również, że mieszkaniec powiatu myszkowskiego ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny kierowca został zatrzymany po godzinie 11:30. 39- latek zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Z kolei kontrola drogowa 45- letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, wykazała, że kierował oplem movano, mając w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Ostatni nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany po godzinie 18:00. U 57- latka alkomat wykazał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że mieszkaniec Myszkowa posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Odpowie za rozbój na partnerce

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi podejrzanemu o rozbój na partnerce. Mężczyzna po tym, jak wszczął awanturę, użył przemocy wobec partnerki, po czym zabrał jej telefon komórkowy oraz torebkę.

W czwartek (02.11. br.), po godzinie 17:00 oficer dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ma miejsce awantura, której uczestnikami są kobieta i mężczyzna. Zadysponowany patrol Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego ustalił, że partner zastanej na miejscu kobiety, wszczął awanturę. 39- latek miał użyć wobec 43- latki przemocy szarpiąc ją oraz poprzez zadanie jej uderzenia w twarz. Następnie zabrał jej telefon komórkowy oraz torebkę, oddalając się w nieustalonym kierunku.

W wyniku podjętych działań przez policjantów mężczyzna został zatrzymany. Odzyskano również utracone mienie kobiety. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji.

Zgodnie z art. 280 kodeksu karnego za przestępstwo rozboju grozi od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

Znieważył policjantów i strażników miejskich

63-latek został zatrzymany przez policjantów po tym, jak swoim zachowaniem znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy.

W miniony poniedziałek po godzinie 12:00 dyżurny komendy powiatowej w Myszkowie przyjął zgłoszenie od straży miejskiej, która potrzebowała pomocy podczas interwencji wobec agresywnego mężczyzny. Po tym, jak strażnicy miejscy podjęli interwencje, mieszkaniec Żarek zaczął im ubliżać wulgarnymi słowami, a następnie zaatakował funkcjonariusza. Po przyjeździe policjantów na miejsce, 63- latek nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Trzymając w ręku siekierę, groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia. Dzięki opanowaniu mundurowych i natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii. Mężczyzna został obezwładniony, a następnie zatrzymany. 63-latek został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji.

Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto.: myszkow.policja.gov.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *