Zaskakujący remis Rakowa II Częstochowa!

W spotkaniu otwierającym 21.serię gier o mistrzostwo Zina IV Ligi, grupy pierwszej – lider tabeli, Raków II Częstochowa zremisował przed własną publicznością z Wartą Zawiercie, 3:3!

Dość niespodziewany przebieg miało spotkanie lidera rozgrywek, Rakowa II Częstochowa z zajmującą czwartą lokatę, zawierciańską Wartą.

Gospodarze już w 6.minucie objęli prowadzenie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gola głową zdobył kapitan “dwójki” – Michał Czekaj. Bliźniaczą akcję podopieczni Tomasza Kuźmy przeprowadzili w 12.minucie i ponownie Michał Czekaj pokonał Bartłomieja Będkowskiego! W 18.minucie kontrę gospodarzy po podaniu Pedro Vieiry na bramkę zamienił Łukasz Mazurek, który z kilku metrów umieścił piłkę do pustej bramki! W tym momencie podopieczni Tomasza Kuźmy prowadzili 3:0…i nikt się nie spodziewał, że to goście na zakończenie tego meczu wywiozą ze Stadionu przy Limanowskiego chociażby jeden punkt!

W 32,minucie po faulu w polu karnym Rakowa II Częstochowa, arbiter główny Pan Krzysztof Pustułka z Mikołowa wskazał na “wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Neison, który pewnym strzałem w długi róg pokonał Jakuba Mądrzyka!

Zaledwie 180.sekund później goście wykonywali drugą w tym meczu “jedenastkę”, którą na bramkę kontaktową ponownie zamienił Neison! Przyjezdni po dwóch golach, jeszcze w pierwszej połowie mogli doprowadzić do wyrównania, jednak po uderzeniach Damiana Adamieckiego, najpierw piłka trafiła w boczną siatkę a w drugiej sytuacji tuż przed przerwą skutecznie interweniował Jakub Mądrzyk!

W 60.minucie spotkania zawiercianie dopięli swego. Gola głową zdobył Michał Gwóźdź, który jak się później okazało uzyskał trafienie dające drużynie Warty Zawiercie jeden punkt!

Do samego końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i Raków II Częstochowa w dość zaskakujących okolicznościach zremisował z Wartą Zawiercie, 3:3! Podopieczni Tomasza Kuźmy do swojego dorobku dopisują jeden punkt i będą mieć ich już na swoim koncie, 56.

Na drugim miejscu w tabeli jest aktualnie Ruch Radzionków, który traci do częstochowian cztery “oczka”. W przypadku zwycięstwa “Cidrów” nad Unią Kosztowy Mysłowice, w najbliższą sobotę 16.kwietnia br. przewaga Rakowa II Częstochowa nad Ruchem Radzionków, zmaleje do zaledwie jednego punktu!

Teraz przed drużyną rezerw Rakowa Częstochowa emocje związane z rozgrywkami o Piłkarski Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższą środę, 20.kwietnia br. o godzinie 17:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”, zespół prowadzony przez Tomasza Kuźmę zmierzy się z liderem Zina IV Ligi, grupy drugiej – GKS-em II Tychy w spotkaniu 1.Rundy Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wstęp na mecz jest wolny.

Natomiast do walki o ligowe punkty, Raków II Częstochowa powróci w sobotę, 23.kwietnia br. Wtedy też o godzinie 17:00 na wyjeździe zespół pod batutą Tomasza Kuźmy zmierzy się z JSP Szczakowianką Jaworzno. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Jaworznie przy ulicy Krakowskiej 8.

14.04.2022, g.17:35 : Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”):

3:3: Gwóźdź 60′

Sędziował: Krzysztof Pustułka (Mikołów). Żółte kartki: Budnicki 40′ (faul) – Bartusiak 89′ (faul). Widzów: 50.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Jakub Mądrzyk – 4.Bartosz Chłód, 6.Michał Czekaj (kpt), 7.Łukasz Mazurek (64′ 19.Tobiasz Kubik), 8.Adrian Balboa, 10.Hubert Tylec, 11.Pedro Vieira, 13.Piotr Malinowski, 14.Jakub Bator, 16.Jakub Budnicki, 22.Szymon Zielonka (72′ 15.Przemysław Mizgała).

Rezerwowi: 12.Łukasz Bomba – 3.Dawid Błasik, 9.Mateusz Niedziałkowski, 20.Adrian Krysik, 21.Filip Głasek.

Trener: Tomasz Kuźma.

KP Warta Zawiercie: 1.Bartłomiej Będkowski – 5.Dominik Chmielewski, 7.Damian Adamiecki, 8.Patryk Bartusiak (88′ 24.Szymon Maszczyk), 10.Neison Antunes Pereira (90+1′ 16.Krystian Furgacz),11.Mateusz Maziarz (57′ 19.Michał Gwóźdź), 14.Paweł Gajecki, 18.Norbert Bębenek, 20.Michał Kamiński, 21.Italo Santana Ferreira, 25.Michał Sołtysik (kpt).

Rezerwowi: 12.Kacper Kowalczyk – 3. Kacper Pająk, 6.Michał Mąka.

Trener: Mateusz Mańdok.