To był pełen sukcesów rok! AZS UJD Częstochowa podsumował miniony 2022 rok

W ciągu dwunastu miesięcy tenisistki i tenisiści stołowe AZS UJD zdobywali medale w turniejach drużynowych i indywidualnych.

Historyczny (największy) sukces w pierwszej połowie 2022 roku odniosła Julia Szemiel studentka fizjoterapii UJD, a zawodniczka Bebetto  AZS UJD Częstochowa Julia Szemiel, która zdobyła brązowy medal w turnieju drużynowym Letnich Igrzysk Głuchych w Caxias de Sul (Brazylia). Medal Julii Szemiel był najlepszym wynikiem sportowym osiągniętym przez częstochowskich sportowców. Sukces sportowy odnieśli również pingpongiści Adrian Szeliga, Paweł Pięta i Karol Jabłoński. W rywalizacji drużynowej wywalczyli szóste miejsce.

W sezonie 2021/2022  Bebetto AZS UJD wywalczył brązowy medalu w ekstraklasie kobiet (w sumie już 11 medal w DMP). Podopieczne Joanny Narkiewicz występowały w składzie Tetyana Bilenko, Roksana Załomska, Anastasiya Dymytrenko i Gabriela Dyszkiewicz. Drugi żeński zespół w 2. Lidze opolsko-śląskiej uplasował się na piątej pozycji.  Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się tenisiści stołowi. Podopieczni Janusza Haszcza zakończyli rozgrywki 4 ligi z kompletem zwycięstw i tym samym awansowali do 3. ligi.

Roksana Załomska zajęła piąte miejsce w grze pojedynczej i podwójnej w 90-tych Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Częstochowie

W drugiej części roku pingpongiści AZS UJD Częstochowa zdobyli 18 medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących (10 złotych, 4 srebrne, i 4 brązowe). Wśród seniorów Adrian Szeliga wywalczył trzy złote medale w grze pojedynczej, w grze podwójnej, w grze mieszanej. Drugi z naszych zawodników Paweł Pięta zdobył 3 medale (2 złote w grze pojedynczej i w grze podwójnym oraz srebro w grze mieszanej. Wśród seniorek Julia Szemiel została mistrzynią Polski w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Druga z reprezentantek Iwona Żyła wywalczyła 3 krążki (w tym złoto w grze podwójnej, 2 srebro w grze pojedynczej i w grze mieszanej). Trzecia zawodniczka Hanna Sygidus zdobyła 2 medale w tym srebrny w grze podwójnej i brązowy indywidualnie. Trzy medale w kategorii juniorów  do lat 19 wywalczył  Wiktor Nowakowski. Wywalczył on 2 złote w grze pojedynczej i w grze mieszanej oraz srebrny w grze podwójnej. Wśród dziewcząt do lat 16 Hanna Sygidus wywalczyła 3 krążki w tym 2 złote w grze pojedynczej i w grze podwójnej oraz srebrny w grze mieszanej. Wśród chłopców do lat 16 Wiktor Nowakowski zdobył 3 medale w tym złoto indywidualnie i 2 brązowe w grze podwójnej i w grze mieszanej.

W 2022 roku współpracujący z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego Klub Uczelniany AZS UJD Częstochowa był organizatorem w częstochowskim szkole podstawowym eventów „Spotkaj się z Mistrzem w swojej Szkole”. W pokazowym zajęcia tenisa stołowego udział wzięła brązowa medalista Światowych Igrzysk Głuchych Julia Szemiel.

Klub Uczelniany AZS UJD zorganizowali w Hali sportowej ,,Częstochowa” 90. Indywidualnie Mistrzostwa Polski i otwarcie Ośrodka dokumentacji historii sportu częstochowskiego AZS i tenisa stołowego. W hali Akademickiego Centrum Sportu w Częstochowie współorganizowaliśmy Indywidualnie Mistrzostwa Śląska Skrzatów i Żaków  w ramach memoriału Mieczysława Pięty oraz  listopadowy cykliczny Memoriał im. Patryka Lebka i Jerzego Łęgowika, także w grudniu turniej mikołajowy.

Ponadto przeprowadziliśmy trzy promocje tenisa stołowego z udziałem  medalistek drużynowych mistrzostw Polski (Galeria Jurajska, OBI i M1).

W dniach 17-19  marca 2023 roku będziemy obchodzić 50 lat istnienia Klubu Uczelnianego AZS UJD z okazji tej będzie m.in. medal pamiątkowy, spotkanie pokoleń oraz liczne  atrakcje sportowo o czym wkrótce poinformujemy