KS Sokół Wręczyca Wielka i UKS Beniaminek Częstochowa triumfatorami w I.Memoriale im.Janusza Kały!


W sobotę, 22 stycznia 2022 r. w Hali Sportowej „Częstochowa” przy ulicy Żużlowej 4 odbył się I.Memoriał im. Janusza Kały. Turniej był rozgrywany w kategoriach „Młodzik” oraz „Senior”. Jednym z patronów medialnych tego wydarzenia była „Gazeta Częstochowska”.

W Częstochowie na parkiecie Hali Sportowej Częstochowa po raz pierwszy zorganizowano Turniej pamięci jednego z najbardziej znanych wychowawców wielu pokoleń piłkarzy. Trenera – legendy i prezesa Uczniowskiego klubu sportowego Beniaminek CzęstochowaBył również nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem tenisa stołowego i piłki nożnej, działaczem sportowym, społecznikiem, pasjonatem sportu. Janusz Kała początkowo trenował tenis stołowy w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym „Żak”. 

Najpierw na parkiecie częstochowskiej Hali zaprezentowały się drużyny młodzików z rocznika 2010 i młodszych. Tutaj zobaczyliśmy w akcji takie drużyny, jak: UKS Beniaminek CzęstochowaKS Sokół Wręczyca Wielka, LKS Naprzód OstrowyKS Sportowa Częstochowa, GKS Piast PrzyrówLKS Płomień Częstochowa, UKS Raków Częstochowa i GKS Czarni Starcza. W Finale tej kategorii wiekowej najlepsi okazali zawodnicy KS Sokoła Wręczyca Wielka, którzy w Finale pokonali drużynę UKS Beniaminka Częstochowa, 4:0. Trzecie miejsce przypadło Płomieniowi Częstochowa, który dopiero po rzutach karnych pokonał Piasta Przyrów (4:2). W regulaminowym czasie był wynik (2:2).

Natomiast w rozgrywkach “Senior” na parkiecie Hali Sportowej „Częstochowa” zobaczyliśmy dziesięć zespołów: Auto Jura i Przyjaciele, UKS Beniaminek Częstochowa, FC Sicarios, Ekipa z Dziewiątki, Sengam, Kozi i Przyjaciele, Kantor Korona, Zawodzie, Noga na bramce oraz Jurajskie Dziki. Turaj rozgrywki rozpoczęły się od godziny 14:30 i potrwały aż do godziny 19:30 (kiedy to nastąpiło wręczenie nagród i oficjalne zakończenie turnieju).

W rozgrywkach seniorskich najlepsi okazali się…gospodarze sobotniego turnieju, drużyna UKS-u Beniaminka Częstochowa, która dopiero po rzutach karnych pokonała Sengam Sport (3:2). W regulaminowym czasie kibice nie doczekali się goli. Trzecie miejsce przypadło drużynie Kozi i Przyjaciele, którzy pokonali Koronę Kantor, 4:1.

Klasyfikacje końcowe:

I MEMORIAŁ im. Janusza Kały – kategoria Młodzik 2010:

1.KS Sokół Wręczyca Wielka

2.UKS Beniaminek Częstochowa

3.LKS Płomień Częstochowa

4.GKS Piast Przyrów

5.KS Sportowa Częstochowa

6.LKS Naprzód Ostrowy

7.UKS Raków Częstochowa

8.GKS Czarni Starcza

MVP Turnieju: Oskar Biernacki (KS Sokół Wręczyca Wielka)

I.MEMORIAŁ im. Janusza Kały – kategoria Senior:

1.UKS Beniaminek Częstochowa

2.Sengam Sport

3.Kozi i Przyjaciele

4.Korona Kantor

5.Noga do bramki

6.FC Sicarios

7.Jurajskie Dziki

8.Zawodzie Częstochowa

9.Ekipa z Dziewiątki

10.AutoJura i Przyjaciele

 

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Przemysław Pindor 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *