x-kom pomaga w walce z koronawirusem!


Częstochowska firma “x-kom przekazała pomoc wartą 400 tysięcy złotych, przeznaczoną dla częstochowskich szpitali, walczących z koronawirusem.

 

Oficjalna uroczystość przekazania darów odbyła się na placu przed Miejskim Szpitalem Zespolonym w Częstochowie przy ulicy Mirowskiej 15, w piątek 17 kwietnia br.

– Podziwiam pracę wszystkich pracujących w szpitalach, a szczególnie tych naszych, częstochowskich. Zapytaliśmy, czego dokładnie im brakuje i właśnie dlatego mam pewność, że nasze dary pomogą w walce z wirusem – powiedział Michał Świerczewski, prezes x-komu.

W wypełnionym po same brzegi tirze znalazły się:

– defibrylatory z monitorem EKG,
– łóżka do intensywnej terapii wraz z materacami z systemem – regulacji ciśnienia, zapobiegającym odleżynom,
– mobilne ssaki chirurgiczne,
– statywy infuzyjne,
– 1000 przyłbic,
– 24 tysiące maseczek,
– 8 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji.

Dodatkowo, aby wypełnić TiR-a, firma x-kom dołożyła jeszcze dwie palety wody mineralnej dla pracowników i pacjentów szpitali.

Firma pozostaje w kontakcie z częstochowskimi szpitalami. W miarę możliwości x-kom postara się pomóc, jeśli miejscy medycy będą czegoś potrzebować.

Historia częstochowskiej firmy x-kom sięga 2002 roku. Wtedy też w Częstochowie został otwarty pierwszy stacjonarny salon ze sprzętem elektronicznym. Obecnie x-kom to 27 nowoczesnych salonów stacjonarnych w całej Polsce, w całej firmie to 26 działów w których zatrudnionych jest ponad 1500 osób a sprzęt dostarczany jest klientom nie tylko w kraju, ale i poza Jego granicami.

Firma x-kom jest strategicznym sponsorem beniaminka PKO Bank Polski Ekstraklasy, Rakowa Częstochowa.

Przemysław Pindor/ Informacja prasowa
Foto : RKS Raków Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *