Częstochowianie z pucharowymi sukcesami

TAEKWON-DO

W dniach 9. – 11. marca w Lublinie rozegrano Puchar Polski “A” Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do. Podczas imprezy zaprezentowali się zawodnicy Częstochowskiej Akademii Taekwon-do i Klubu Dragon z Janowa. Najlepiej spośród juniorów wypadli się Sławomir Ogłaza, który triumfował w kategorii powyżej 70kg., oraz Anna Kołodziejska, zwyciężczyni w kategorii do 60kg. Najlepszy wynik spośród seniorów z naszego regionu wywalczyła Aleksandra Nowak, która stanęła na drugim stopniu podium w kategorii powyżej 70kg. Poniżej prezentujemy dorobek najlepszych reprezentantów KS Dragon i CzAT.
Juniorzy:
Indywidualne walki kobiet do 50kg – 3. Kubis Kamila, 03.04.1991 KS Dragon Janów
Indywidualne walki kobiet do 55kg – 5.-8. Milka Paulina, Motłoch Joanna, obie KS Dragon Janów
Indywidualne techniki specjalne mężczyzn – 3. Kopan Eryk, KS Dragon Janów

W klasyfikacji medalowej klubów CzAT Częstochowa sklasyfikowano na 7. miejscu. KS Dragon zajął 15. pozycję. W zawodach wystartowało 141 zawodników z 34 klubów.
Seniorzy:
Indywidualne układy kobiet I DAN – 3. Nowak Aleksandra, CzAT Częstochowa
Indywidualne walki kobiet do 63kg – 3. Kisiel Martyna, Dragon Janów
Indywidualne walki kobiet pow. 70kg – 2. Nowak Aleksandra, CzAT Częstochowa
Indywidualne techniki specjalne kobiet – 5. Nowak Aleksandra, CzAT Częstochowa
Indywidualne układy mężczyzn I DAN – 5.-8. Synoradzki Zdzisław, KS Dragon Janów, 9.-16. Osuchowski Artur KS Dragon Janów
Indywidualne układy mężczyzn KUP – 3. Ogłaza Przemysław, CzAT Częstochowa, 5-8. Ogłaza Sławomir CzAT Częstochowa
Indywidualne walki mężczyzn do 80kg – 5.-8. Ogłaza Sławomir, CzAT Częstochowa, 9.-16. Janowski Maciej, CzAT Częstochowa, Synoradzki Zdzisław, KS Dragon Janów.
Indywidualne walki mężczyzn pow. 80kg – 9.-10. Bejm Tomasz, KS Dragon Janów

W klasyfikacji medalowej klubów CzAT Częstochowa zajął 17. pozycję, a tuż za nim sklasyfikowano Dragona z Janowa. W kategorii seniorów wystartowało 147 zawodników z 36 klubów.