Agnieszka Zyskowska – odeszła


 W niedzielę, 28 sierpnia 2022 roku, zmarła sędzia siatkarska z Częstochowy Agnieszka Zyskowska. Pogrzeb odbył się 31 sierpnia.

To bardzo smutna wiadomość dla całego świata siatkówki. O śmierci Agnieszki Zyskowskiej poinformowała Paulina Boś, również sędzia siatkarska z Częstochowy. Na swoim portalu napisała: ,,Dziś po 11 nasze serca rozpadły się na milion kawałeczków. Z wielkim bólem w sercu chcemy przekazać, że odeszła nasza Agnieszka. Walczyła do samego końca. Miała serce pełne dobroci, była pomocna, radosna i serdeczna. Zawsze uśmiechnięta, nigdy się nie poddawała. Była walczakiem, naszą ostoją. Zapamiętajcie ją taką. Kochamy Cię Aga”.
Agnieszka Zyskowska miała 38 lat. Była sędzią siatkarskim z pierwszą klasą sędziowską i uprawnieniami do prowadzenia meczów w pierwszej lidze śląskiej kobiet. O chorobie dowiedziała się w lutym 2021 roku. Po badaniach lekarze stwierdzili, że zapadła na nowotwór przewodów żółciowych wewnętrzwątrobowych. Gdy możliwość leczenia w Polsce wyczerpała się, rodzina i przyjaciele uruchomili zbiórkę na podjęcie leczenia na zachodzie Europy.  Obecnie jest już zamknięta, udało się zebrać prawie 70 proc. potrzebnej kwoty.
Niestety, po półtoraletniej walce z chorobą pani Agnieszka zmarła.  Msza żałobna odbyła się w środę 31.08.2022 o godzinie 14.00 w kościele parafialnym pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Wierzchowisku przy ulicy Długiej 90. Ciało pochowano na cmentarzu w Czarnym Lesie przy ul. Szkolnej. 

fot. Zrzutka.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *