ZNAMY WYNIKI KONKURSU „NASZ TALENT”


W czwartek (11 kwietnia) młode talenty wokalne z Gminy Poraj zaprezentowały swoje umiejętności na scenie sali widowiskowo-kinowej „Bajka” podczas eliminacji do VII edycji Powiatowego Festiwalu „Nasz Talent” im. Henryka Gmitra – konkursu wokalno-muzycznego adresowanego do dzieci i młodzieży z powiatu myszkowskiego.

 

W gminnych eliminacjach wzięli udział najlepsi wokaliści – wyłonieni podczas eliminacji szkolnych i przedszkolnych. Reprezentanci szkół średnich swoje pierwsze eliminacje mieli natomiast już w „Bajce”.

Wspaniałe występy Młodych Talentów oceniało profesjonalne jury w składzie:

– Piotr Tłustochowicz – znakomity wokalista, pianista i kompozytor, finalista 6.edycji programu TVP „The Voice of Poland”,t kompozytor

– Sebastian Ruciński – gitarzysta, kompozytor. Na stałe występuje w zespołach Piotra Rubika, Roberta Janowskiego, w Kwartecie Jurajskim Kuby Sienkiewicza, w Kwartecie Bojowym Michała Gasza i trio Piotra Goljata,

– Tomasz Wójcik – gitarzysta, basista, kompozytor, nauczyciel, wraz z Sebastianem Rucińskim – pomysłodawca Festiwalu „Nasz Talent”.– kompozytor

Nie lada zadaniem Jury było wybrać najlepszych z najlepszych, którzy będą reprezentować naszą Gminę w Powiecie. Młodzi wokaliści zaprezentowali się wspaniale. Każdy występ stał na bardzo wysokim poziomie.

Po przesłuchaniu 15 wykonawców jury zdecydowało, że promocję do etapu powiatowego, otrzymują:

  • w kat. Przedszkole: Nela Kopacz (Samorządowe Przedszkole Publiczne „Leśne Skrzaty” w Poraju)
  • w kat. Szkoły Podstawowe I-III: Natalia Kopacz (Szkoła Podstawowa w Poraju),

Aleksandra Sęk (Szkoła Podstawowa w Poraju),

  • w kat. Szkoły Podstawowe IV-VI: Weronika Grzesiak (Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisku)
  • w kat. Szkoły Podstawowe VII-VIII: Milena Czernecka (Szkoła Podstawowa w Poraju),

Łucja Piecuch (Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisku)

  • w kat. Szkoły Ponadpodstawowe: Magdalena BĄK („Ala” Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie w Częstochowie).

Wyróżnienia otrzymały: Klara Noszczyk – (Samorządowe Przedszkole Publiczne w Żarkach Letnisku) oraz w kat. Szkoły Podstawowe IV-VI – Kinga Boroń – (Szkoła Podstawowa w Poraju)

Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych z rąk wójt Gminy Poraj – Katarzyny Kaźmierczak oraz Jury otrzymali: pamiątkowe dyplomy, maski ceramiczne wykonane w pracowni GOK Poraj i słodkie upominki ufundowane przez GOK. Organizatorem Festiwalu „Nasz Talent” jest Powiat Myszkowski.

Laureaci eliminacji gminnych zaprezentują się w niedzielę 28 kwietnia w koncercie finałowym, który odbędzie się w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju. Ale sam finał to nie wszystko. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach Festiwalu, tak i w tym roku finaliści wezmą udział w warsztatach muzycznych w dniach 24-26.04 .2024 r., które są nagrodą za zwycięstwo w etapie gminnym. Celem warsztatów jest przygotowanie do konkursu finałowego oraz wykształcenie odpowiednich umiejętności wokalno-scenicznych i zapoznanie z niezbędnymi technikami wokalnymi. Finaliści biorą udział w próbach z Orkiestrą Festiwalową. Jury etapu powiatowego złożone będzie z artystów scen polskich.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *