Bebetto AZS UJD kończy weekend z jednym zwycięstwem

TENIS STOŁOWY

Jedno zwycięstwa i dwie porażki – to bilans rozegranych 3 spotkań. Podopieczne Joanny Narkiewicz  przegrały w piątek 18 listopada na wyjeździe 1:3 z SKTS Sochaczewem przy stanie 2:1 dla Sochaczewa w czwartym pojedynku, a później dzień 2:3 z MUKS Start Nadarzynem. W niedzielę 20 listopada wygrały bez większych problemów 3:0 z JKTS Jastrzębie-Zdrój.

W piątkowym starciu w Sochaczewie było zacięte i emocjonalne spotkanie. Jeden punkty dla naszej drużyny wywalczyła Tetyana Bilenko, która wygrała w czterech setach z Iloną Sztwiertnią. W najważniejszym meczu liderek  Tetyana Bilenko w piątym secie z Iriną Ciobanu prowadziła 10:8  i zamiast 2:2, przegraliśmy 1:3. Trenerka Joanna Narkiewicz uważa, że Anastasiya Dymytrenko   wygrałaby z Sztwiertnią.

Sobotnie spotkanie z innym czołowym zespołem MUKS Startem Nadarzyn było wyrównane. W drużynie z Mazowsza wystąpiły  wzmocnione w tym sezonie Japonką Reina Aso i brązową medalistką Mistrzostw Europy w grze pojedynczej – Katarzyną Grzybowską.  Ponownie nie zawiodła Tetyana Bilenko, która pokonała 3:0 Paulinę Krzysiek i 3:1 Reine Aso.  Swoje mecze przegrały 2:3 Roksana Załomska i Anastasiya Dymytrenko. Wygrana była blisko.

W niedzielę akademiczki gładko pokonały 3:0 we własnej hali z beniaminka JKTS Jastrzębie-Zdrój. Po jednym punkcie dla zespołu z Częstochowy zdobyły Tetyana Bilenko, Roksana Załomska i Anastasiya Dymytrenko.

Po 7 kolejkach Bebetto AZS UJD plasuje się na 6 miejscu w tabeli z 10 punktami.

Kolejny ostatni mecz pierwszej rundy częstochowianki rozegrają 16 grudnia we własnej hali z AZS ANS Łomżą.

SKTS Sochaczew – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:1

Irina Ciobanu – Anastasiya Dymytrenko 3:1 (9:11, 11:8, 12:10, 11:4)

Ilona Sztwiertina – Tetyana Bilenko 1:3 (8:11, 4:11, 11:8, 6:11)

Zuzanna Wielgos – Roksana Załomska 3:0 (12:10, 11:8, 12:10)

Irina Ciobanu – Tetyana Bilenko 3:2 (11:8, 11:13, 5:11, 11:6, 13:11)

MUKS Start Nadarzyn – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:2

Reina Aso – Roksana Załomska 3:0 (11:6, 11:3, 11:2)

Paulina Krzysiek – Tetyana Bilenko  0:3 (4:11, 5:11, 8:11)

Katarzyna Grzybowska-Franc – Anastasiya Dymytrenko 3:2 (4:11, 11:3, 11:8, 9:11, 11:7)

Reina Aso – Tetyana Bilenko 1:3 (11:6, 4:11, 5:11, 6:11)

Paulina Krzysiek – Roksana Załomska 3:2 (8:11, 11:5, 7:11, 12:10, 11:8)

Bebetto AZS UJD Częstochowa – JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:0

Tetyana Bilenko – Patrycja Paszek-Jermilianowicz 3:0 (11;4, 11:1, 11:1,)

Roksana Załomska – Laura Kałużny 3:0 (11:6, 11:8, 11:9,)

Anastasiya Dymytrenko – Estera Razakowska 3:0 (11:3, 11:4, 11:7)