Skra postraszyła “Niebieskich”

Piłkarze Skry Częstochowa na GIEKSA Arenie w Bełchatowie zremisowali 1:1 z Ruchem Chorzów w 18.Kolejce spotkań o mistrzostwo Fortuna 1.Ligi. Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej, rozegrany z “wiosny” i zarazem ostatnie ligowe spotkanie w 2022 roku!

W pierwszej połowie na GIEKSA Arenie w Bełchatowie, gdzie zdecydowaną większość na trybunach stworzyli kibice byłego 14-krotnego Mistrza Polski można było zobaczyć tylko jednego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry premierowej odsłony na listę strzelców wpisał się Adam Olejnik, który pokonał Jakuba Bieleckiego. Wcześniej arbiter główny Pan Dominik Sulikowski z Gdańska do regulaminowego czasu gry doliczył aż…osiem minut z powodu przerwy wynikłej z zadymienia boiska przez najzagorzalszych kibiców Ruchu Chorzów.

W drugiej połowie meczu goście zaatakowali zdecydowanie odważniej czego efektem była sytuacja z samej końcówki meczu. W szóstej minucie dodatkowego czasu gry (co ciekawe arbiter doliczył najpierw…trzy minuty!) w polu karnym Skry piłkę ręką zagrywał Szymon Szymański. Sędzia ze Stolicy Trójmiasta zawodnika częstochowskiej Skry ukarał drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną a dla gości…podyktował rzut karny!

Egzekutorem “jedenastki okazał się Daniel Szczepan. Jednak strzał wychowanka Gosławia Jedłownik Wodzisław Śląski zdołał “wyczuć” Karol Szymkowiak, ale uderzenie było na tyle precyzyjne, że ugrzęzło w bramce Skry Częstochowa!

Tym samym Skra Częstochowa zremisowała z Ruchem Chorzów w ostatnim w 2022 roku ligowym spotkaniu w Fortuna 1.Lidze. Częstochowianie po tym meczu mają na swoim koncie 15.punktów i plasują się na przedostatnim miejscu.

Teraz przed zespołem Skry Częstochowa jak i pozostałych spotkań występujących w Fortuna 1.Lidze długa przerwa zimowa. Do ligowych zmagań piłkarze powrócą dopiero w dniach 10.02.2023 -13.02.2023. Wtedy też Skra Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, MKS Chojniczanką 1930 Chojnice.

12.11.2022, g.20:00: Bełchatów (GIEKSA Arena):

KS Skra Częstochowa – KS Ruch Chorzów 1:1, (1:0),

1:0: Olejnik 45+3′

1:1: Szczepan 90+6′

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Żółte kartki: Flak 31′ (faul), Szymański 61′ (faul), Brusiło 85′ (faul) – Kasolik 15′ (faul), Szur 78′ (faul). Czerwona kartka (za drugą żółtą kartkę): Szymański 90+3′ ( za zagranie piłki ręką w polu karnym). Widzów: 1800.

KS Skra Częstochowa: Szymkowiak – Flak (73′ Gołębiowski), Szymański, Brusiło, Czajka, Lukoszek (86′ Winiarczyk), Babiarz (86′ Sajdak), Olejnik, Hilbrycht (79′ Łukasiak), Nocoń (kpt), Kozłowski (73′ Sangowski). Trener: Jakub Dziółka.

KS Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Szur, Sadlok (kpt) – Michalski (46′ Ł.Janoszka), Piątek (46’Witek), Swędrowski, Wójtowicz – Kwietniewski (72′ Roguła) – Pląskowski (62′ T.Foszmańczyk), Szczepan. Trener: Jarosław Skrobacz.