Grand Prix

Żużel w pigułce

Tegoroczny cykl zawodów Grand Prix, jak cały sezon żużlowy zmierza powoli ku końcowi. Do rozegrania pozostały trzy turnieje. Artiom Łaguta debiutanckiego sezonu w elitarnym gronie z pewnością nie zaliczy do udanych, gdyż w większości turniejów był dostarczycielem punktów i „woził” się w ogonie stawki. Nie inaczej było 27. sierpnia w Toruniu, gdzie zdobył tylko jeden punkcik na jeszcze słabszym tego dnia Chrisie Harrisie. W biegu siedemnastym bezpardonowo zaatakował Tomasza Golloba powodując jego groźny upadek i to niestety z tego zdarzenia został najbardziej zapamiętany na MotoArenie. Liderem klasyfikacji przejściowej jest Amerykanin Greg Hancock, któremu w tym momencie zagrozić jest chyba w stanie tylko ostro napędzony Jarosław Hampel. Polak traci obecnie 17 punktów do „Jankesa”.

Hampel najlepszy w finale IMP

Walczący o światowy czempionat Hampel w minioną sobotę potwierdził swoją dominację na krajowym podwórku. W rozegranym na torze w Lesznie finale Indywidualnych Mistrzostw Polski nie miał sobie równych i pewnie zwyciężył z kompletem punktów. Włókniarz nie miał swojego reprezentanta w finale, ale na starcie stanęło kilku jego byłych zawodników, m.in. Grzegorz Walasek, bracia Szczepaniakowie, czy Tomasz Gapiński.

Bubel czternasty w MIMP

Dzień przed seniorskim finałem wyłoniono najlepszego polskiego młodzieżowca. Na torze w Gorzowie Wielkopolskim tytuł wywalczył młodziutki, ledwie 16-letni Piotr Pawlicki. Częstochowian reprezentował w turnieju Marcin Bubel, ale nie odegrał żadnej znaczącej roli. Z trzema punktami na koncie został sklasyfikowany dopiero na 14. miejscu. Rezerwowym w tych zawodach był Artur Czaja, który dwa dni później wystąpił w indywidualnym finale Ligi Juniorów w Zielonej Górze. Przyznać trzeba, że zaprezentował się tam całkiem przyzwoicie, gdyż z dziewięcioma punktami sklasyfikowany został na siódmej pozycji.

Czaja siódmy w Lidze Juniorów

Młodzieżowiec Włókniarza Artur Czaja zajął siódme miejsce w finale Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów. Początek zawodów nie był zbytio szczęśliwy dla juniora biało-zielonych. W pierwszych trzech startach zdobył zaledwie 3 punkty. Kolejne dwa zakończyły sie jego zwycięstwami. Dobobek zawodnika – 9 (1, 0, 2, 3, 3)

Brąz młodych Włókniarzy w Lidze Juniorów

W Toruniu rozegrano ósmą rundę Ligi Juniorów. Pierwszą lokatę zajęli żużlowcy Falubazu Zielona Góra. Drugie miejsce zajęli gospodarze czyli Unibax Toruń. Na najniższym stopniu podium stanęli młodzi jeźdźcy z Gorzowa. Czwarte miejsce zajęli juniorzy Włókniarza. Młodzi żużlowcy z Częstochowy wywalczyli 17 punktów. Najlepszym zawodnikiem naszej ekipy okazał się Marcin Bubel, który wywalczył 11 punktów. 4 oczka to dorobek Artura Czai zaś Marcel Kajzer zdobył 2 punkty. Ostatecznie młodzi zawodnicy Włókniarza W rozgrywkach Ligi Juniorów zajęli trzecią lokatę. Jest to spory sukces wychowanków częstochowskiego klubu.