“Rekordziści” pokonani!

Piłkarze Rakowa II Częstochowa kontynuują zwycięską serię w rundzie wiosennej obecnego sezonu! Przed tygodniem częstochowianie pokonali na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra, 2:1. Natomiast w sobotę, 9.marca br. zespół pod wodzą Przemysława Oziębały “odprawił” z kwitkiem…lidera trzeciej ligi, grupy trzeciej, Rekord Bielsko – Biała wygrywając, 2:1! Co ciekawe, dla drugiego zespołu Rakowa Częstochowa było to…pierwsze ligowe zwycięstwo odniesione w tym sezonie przed własną publicznością!

Początek spotkania 20.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej należał jednak do drużyny spod Klimczoka, która już w 4.minucie meczu objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Daniel Świderski. Wychowanek Znicza Biała Piska uderzył na tyle precyzyjnie, że zdołał pokonać Młodzieżowego Reprezentanta Bośni i Hercegowiny do lat 21, Muhameda Šahinovica.

Odpowiedź gospodarzy na taki stan rzeczy była błyskawiczna. W 7.minucie meczu Krzysztofa Żerdkę pokonał Tobiasz Mras. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Jakub Wireński. Jednak mimo gry w przewadze jednego zawodnika – bielszczanie nie zdołali zdobyć gola na 2:1 i premierowa odsłona zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej części gry gospodarze mimo braku jednego gracza zdołali zdobyć bramkę na 2:1. Po centrze z rzutu rożnego strzałem głową wychowanka Cukrownika Chybie w 67.minucie, pokonał Adam Mesjasz.

Po stracie gola goście ruszyli do odrabiania strat, jednak mimo wielu ku temu okazji nie zdołali tego dokonać i tym samym…Raków II Częstochowa pokonał przed własną publicznością Rekord Bielsko – Biała, 2:1 w spotkaniu 20.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Dla podopiecznych Przemysława Oziębały były to pierwsze trzy punkty zdobyte w tym sezonie w Częstochowie. Ta zdobycz cieszy podwójnie bowiem została ona osiągnięta w starciu z liderem rozgrywek, który w bieżącej kampanii doznał dopiero…drugiej wyjazdowej porażki!

Po tym meczu częstochowianie z dorobkiem szesnastu “oczek” plasują się w tabeli na przedostatniej, siedemnastej lokacie. Kolejne ligowe spotkanie drugi zespół Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 16.marca br. O godzinie 14:00 piłkarze “dwójki” zmierzą się na wyjeździe w spotkaniu o “sześć” punktów z MKP Cariną Gubin. Gubinianie mają o dwa punkty więcej od częstochowian i zajmują w tabeli szesnaste miejsce. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Gubinie przy ulicy Piastowskiej 24. Pojemność stadionu wynosi 2000 miejsc. Obiekt ten został oddany do użytku w 1935 roku! Mecz będzie transmitowany w systemie PPV. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.carinagubin.com.pl

09.03.2024, g.12:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – BTS Rekord Bielsko – Biała 2:1, (1:1),

Bramki:

0:1: Świderski 4′

1:1: Mras 7′

2:1: Mesjasz 67′

Sędziował: Dominik Panek (Lisowice).  Żółte kartki: Mesjasz, Malinowski, Wireński, Mras, Łukasiewicz – Kasprzak, Wyroba. Czerwona kartka ( za drugą żółtą kartkę): Wireński 39′ (faul). Widzów: 30.

RKS Raków II Częstochowa: Muhamed Šahinovic – Oskar Krzyżak, Adam Mesjasz, Patryk Jurczyński, Piotr Nocoń, Jakub Wireński, Tobiasz Mras (87′ Jakub Łukasiewicz), Max Pawłowski (46′ Fabian Gacek), Piotr Malinowski (kpt), Kacper Nowakowski, Oliwier Kucharczyk.

Rezerwowi: Oskar Kubik – Nikodem Kitowski, Jakub Cierpiał, Jerzy Napieraj, Patryk Malamis.

Trener: Przemysław Oziębała.

BTS Rekord Bielsko – Biała: Krzysztof Żerdka – Konrad Kareta, Krystian Wrona (70′ Maciej Mańka), Zbigniew Wojciechowski (70′ Mariusz Idzik), Piotr Wyroba (46′ Bartłomiej Twarkowski), Tomasz Nowak (kpt), Kacper Kasprzak, Daniel Kamiński (67′ Daniel Iwanek), Filip Waluś, Daniel Świderski.

Rezerwowi: Volodymyr Kotelba – Mateusz Madzia, Michał Śliwka.

Trener: Dariusz Klacza.