BARTŁOMIEJ STYPKA W ,,KONDUKTOROWNI”


Twórca street artu zaprezentuje swoją ekspozycję w obiekcie wystawowym przy ul. Piłsudskiego w sobotę, 15 października, o godz. 19.   

Bartłomiej Stypka tworzy w technice ręcznie wycinanego szablonu. Jego momentalnie rozpoznawalne prace z pogranicza malarstwa i grafiki chwalą krytycy, jak i szeroka rzesza odbiorczyń i odbiorców. Stypka tworzy też na płótnie i na papierze. Jego dzieła pojawiają się na aukcjach w kraju i poza jego granicami.

Twórca urodził się w 1983 roku w Częstochowie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, a potem Komunikację Wizualną na Wydziale Wychowania Artystycznego dawnej częstochowskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej – dziś Uniwersytetu Jana Długosza. Od najmłodszych lat interesuje się wizualnymi działaniami w mieście, w tym szeroko pojętym graffiti. Ręcznie wycinany szablon z biegiem czasu stał się dla niego podstawową techniką.

W latach 2006-2017 współtworzył artystyczny projekt Monstfur, skupiający się na graficzno-malarskich przedsięwzięciach w przestrzeni publicznej. Dziś Stypka prowadzi własną pracownię malarską, ale działania w przestrzeni miejskiej wciąż są mu bliskie.

Organizatorem wystawy jest Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie.

u góry: grafika promocyjna wystawy

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *