SPORT W GMINACH

1 maja w Dąbrowie Górniczej Kabex Podkowa Janów rywalizował w VI Biegu Przodownika. Zmagania kobiet na dystansie 5 km wygrały mieszkanki Bystrzanowic, pierwsza metę minęła Angelika Pietrzyk, a tuż za nią finiszowała Justyna Treścińska. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy z Janowa.

JANÓW

1 maja w Dąbrowie Górniczej Kabex Podkowa Janów rywalizował w VI Biegu Przodownika. Zmagania kobiet na dystansie 5 km wygrały mieszkanki Bystrzanowic, pierwsza metę minęła Angelika Pietrzyk, a tuż za nią finiszowała Justyna Treścińska. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy z Janowa. Metę pierwszy minął Łukasz Dors przed Patrykim Kolkiem, a trzeci był Grzegorz Dors. Rywalizację juniorek wygrała Julia Trescińska przed Natalią Kołek. W kategorii juniorów wygrał Jakub Wojdyła przed Miłoszem Kitą. W kategorii master kobiet zwyciężczynią została Danuta Pala-Skrzypczyk. W tej samej kategorii Leszek Treściński zajął drugie miejsce, a Adam Kolek czwarte.

JANÓW
22 kwietnia odbył się Bieg „Oko w Oko z Rakiem”, w malowniczej scenerii Górnośląskiego Park Etnograficznego w Chorzowie. Celem biegu była m.in. promocja zdrowego odżywiania w trakcie i po chorobie onkologicznej, jak i zachęcenie do aktywności fizycznej. Biegacze i miłośnicy nordic-walkingu rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów. Wśród uczestników nie zabrakło zawodników z LKS Kabex Podkowa Janów, którzy dumnie stanęli na podium. W kategorii open kobiet I miejsce zajęła Angelika Pietrzyk, w kategorii mężczyzn I miejsce zajął Wiktor Pękala, a III Jakub Wojdyła.

PORAJ
Klub PTTK M2 w Myszkowie obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia działalności. Od wielu lat zrzeszeni w nim rowerzyści współpracują z gminą Poraj. Do chwili obecnej klub zorganizował już 1843 rajdy, wycieczki, zloty, w których uczestniczyło 27 588 turystów. Od wielu lat rowerzyści współpracują z Gminą Poraj, a także z Centrum Informacji Turystycznej w Poraju. Organizują wycieczki klubowe, niejednokrotnie przyjeżdżając na obchody świąt państwowych. Uczestniczą na co dzień w wydarzeniach turystycznych i promocyjnych Gminy Poraj. 25 kwietnia prezes Marian Kotarski z okazji jubileuszu został uhonorowany przez wójta Łukasza Stacherę, przewodniczącego Rady Andrzeja Pawłowskiego i kierownika Andrzeja Kozłowskiego, okolicznościową pamiątkową statuetką, którą przyznano za długoletnią, aktywną działalność na rzecz popularyzacji turystyki kolarskiej, szlaków rowerowych oraz współpracę i promocję Gminy Poraj wraz z gratulacjami z okazji 40-lecia działalności Klubu.

PORAJ
29 kwietnia o godz. 16.00 bandera poszła w górę. Na terenach Stowarzyszenia Marina Poraj oficjalnie został otwarty sezon żeglarski.
Licznie przybyli goście uczestniczyli w uroczystym podniesieniu bandery, wysłuchali przemówień, a na koniec degustowali przygotowany poczęstunek. Najważniejsza część wystąpień dotyczyła tego, co obecnie dzieje się na Marinie Poraj i jakie inwestycje są tam realizowane.