“Mecz na głosy”: RKS Raków Częstochowa – MKS Cracovia


Oto co po zakończeniu spotkania 1/8 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski mieli do przekazania szkoleniowcy obydwu drużyn: Dawid Szwarga i Jacek Zieliński.

Jacek Zieliński (trener Cracovii): W rozgrywkach Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski już tak jest, że liczy się wynik końcowy, czyli awans. Gratuluję drużynie Rakowa, choć uważam że w tym meczu zaprezentowaliśmy się długimi momentami z dobrej strony, czego zabrakło nam pod bramką Rakowa, czyli takiego spokoju.

Mieliśmy swoje sytuacje do zdobycia gola, może nie tyle klarownych ale takich niespodziewanych i trzeba takie sytuacje umieć wykorzystywać. Chcieliśmy ten mecz wygrać. Niestety to nam się nie udało i rozgrywki Pucharu Polski “mamy z głowy”. Przed nami teraz w najbliższą sobotę, 9.grudnia br. bardzo ważne spotkanie ligowe ze Stalą Mielec i na tym będziemy musieli się teraz skupić.

Dawid Szwarga (trener Rakowa Częstochowa): Gratulacje dla drużyny za zwycięstwo, zaangażowanie i walkę cechy ambicjonalne, które w tym meczu na boisku były bardzo istotne. Zawsze w pierwszej kolejności chcę mówić o piłce nożnej i aspektach piłkarskich. Gdy wychodzimy grać w takich warunkach to też te cechy ambicjonalne są na bardzo wysokim poziomie – aby zachować czyste konto lub strzelić bramkę.

Najważniejsze dla nas jest to, że jesteśmy w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Rozgrywki Pucharu Polski są dla nas bardzo istotne. Przed nami teraz bardzo ważne najbliższe dni, gdzie czeka nas regeneracja, praca i praca z zawodnikami, którzy są chorzy bądź mają jakieś mikro urazy. Następnie rozpoczynamy już ostatni etap przygotowań do meczów w tym roku.

 

 

 

 

Notował: Przemysław Pindor

Foto: Casandra Miszewska

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *