Pewne zwycięstwo lidera!

Raków II Częstochowa pokonał na wyjeździe GKS Szombierki Bytom aż 4:1 w spotkaniu kończącym szesnastą kolejkę rozgrywek Zina IV Ligi, Gr. I.

Gole dla podopiecznych Tomasza Kuźmy w tym spotkaniu zdobyli: Tomasz Wandzik (64′ gol samobójczy), Pedro Vieira (65′), Przemysław Oziębała (78′) i Piotr Malinowski w 83.minucie, kiedy to ustalił wynik meczu. Natomiast honorowe trafienie dla gospodarzy uzyskał Kordian Rusz w 84.minucie meczu.

Po tym spotkaniu drużyna Rakowa II Częstochowa ma na swoim koncie 45.punktów i o pięć oczek drugi zespół Rakowa wyprzedza wicelidera, Ruch Radzionków.

Kolejne ligowe spotkanie podopieczni Tomasza Kuźmy rozegrają w sobotę, 19.marca br. O godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” zmierzą się z GKS Gwarkiem Ornontowice. Ornontowiczanie z dorobkiem 21.punktów plasują się w tabeli Zina IV Ligi, Gr. I na dziesiątym miejscu. Wstęp na mecz z Gwarkiem jest wolny.

1:4: Rusz 84′

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie). Żółte kartki: Śliwa 40′ (faul), Rusz 86′ (faul) – Zielonka 44′ (faul), Chłód 57′ (faul). Widzów: 200.

GKS Szombierki Bytom: Maciej Wierzbicki (kpt) – Jakub Wagner, Jakub Stefaniak, Mateusz Śliwa, Jakub Wróbel, Artur Koschny (69′ Dominik Balon), Tomasz Wandzik (74′ Denis Oracz), Rafał Czajor (80′ Kordian Rusz), Tomasz Pośpiech (46′ Dawid Hewlik), Kamil Moritz, Amadeusz Zając (69′ Giorgi Tsuleskiri). Trener: Krzysztof Kiełb.

RKS Raków II Częstochowa: Jakub Rajczykowski- Bartosz Chłód (60′ Jakub Budnicki), Michał Czekaj (kpt), Łukasz Mazurek (60′ Mateusz Niedziałkowski), Adrian Balboa (67′ Tobiasz Kubik), Hubert Tylec, Pedro Vieira, Jakub Bator (73′ Przemysław Oziębała), Danilczyk, Filip Głasek (46′ Oliwier Kucharczyk), Szymon Zielonka (46′ Piotr Malinowski). Trener: Tomasz Kuźma.