“Dwójka” znów na tarczy

Drugi zespół Rakowa Częstochowa przegrał w sobotę, 30.września br. przed własną publicznością z AstroEnergy KP Wartą Gorzów Wielkopolski, 0:1 w spotkaniu, którego stawką były punkty w dziesiątej kolejce o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej.

W pierwszej części spotkania na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” niewiele się działo aż do 45.minuty, kiedy to gospodarze po raz pierwszy w tym meczu zagrozili bramce Dawida Smuga. Tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę na bramkę wychowanka Aluminium Konin główkował Tomasz Walczak ale skuteczną interwencją popisał się golkiper gości.

Kilka chwil później arbiter główny Pan Tomasz Lewandowski z Łodzi – Górnej zaprosił obydwa zespoły do szatni na przerwę.

W drugiej odsłonie meczu o losach całej sobotniej rywalizacji jak się później okazało zadecydowała sytuacja z 54.minuty, kiedy to w polu karnym gosodarzy nieprzepisowo powstrzymywany był jeden z zawodników drużyny ze Stolicy Województwa Lubuskiego. Będący najbliżej całego zajścia arbiter z Łodzi – Górnej bez wahania wskazał na “wapno”.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Adrian Bielawski i pewnym strzałem wychowanek Polonii Gdańsk wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 69.minucie gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, jednak po główce Tomasza Walczaka ponownie na posterunku był Dawid Smug.

Do końca sobotniego spotkania więcej goli już nie padło i tym samym Raków II Częstochowa przegrał z AstroEnergy KP Wartą Gorzów Wielkopolski, 0:1 w spotkaniu dziesiątej serii gier w trzeciej lidze, grupie trzeciej. Po tym spotkaniu drużyna prowadzona przez Michała Pulkowskiego ma na swoim koncie zaledwie pięć “oczek” i zamyka tabelę.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa II Częstochowa rozegra w sobotę, 7.października br. O godzinie 11:00 podopieczni Michała Pulkowskiego zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem II Zabrze.

Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie MOSiR Sparty Zabrze przy ulicy Mickiewicza 66a. Obiekt posiada 13 000 miejsc w tym zaledwie 100 siedzących.

Spotkanie “na żywo” pokaże oficjalna Telewizja klubowa GórnikTV na YouTube. W zabrzańskim zespole występuje były zawodnik Rakowa II Częstochowa, 18-letni pomocnik, Miłosz Rogula.

30.09.2023, g.12:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”):

RKS Raków II Częstochowa – AstroEnergy KP Warta Gorzów Wielkopolski 0:1, (0:0),

Bramka:

0:1: Bielawski 54′ (k)

Sędziował: Tomasz Lewandowski (Łódź – Górna). Żółte kartki: Napieraj 68′ (faul), Walczak 84′ (faul) – Trepczyński 42′ (faul), Majerczyk 90+2′ (faul). Widzów: 30.

RKS Raków II Częstochowa: 89.Kacper Bieszczad – 2.Nikodem Kitowski (71′ 14.Jakub Cierpiał), 5.Tomasz Okulicki, 6.Wiktor Żołądź, 8.Jakub Wireński (88′ 18.Oliwier Długosz), 9.Mateusz Głowiński, 10.Szymon Zielonka, 13.Piotr Malinowski (83’11.Łukasz Makarski), 16.Jerzy Napieraj, 19.Tomasz Walczak, 21.Patryk Malamis.

Rezerwowi: 1.Hubert Muszyński – 7.Tomasz Szczepaniak, 17.Szymon Jarek, 22.Dawid Kucharczyk.

Trener: Michał Pulkowski.

AstroEnergy KP Warta Gorzów Wielkopolski: 1.Dawid Smug – 6.Igor Lewandowski, 7.Adrian Bielawski, 9.Kamil Walków (71′ 8.Adrian Marchel), 11.Karol Gardzielewicz, 17.Maksymilian Trepczyński (60′ 99.Paweł Jachno), 19.Konrad Przybylski, 20.Piotr Majerczyk (kpt), 27.Jakub Duda, 44.Mateusz Kaczorowski, 77.Dawid Ufir (86′ 16.Krystian Rybicki).

Rezerwowi: 33.Łukasz Wiśniewski – 3.Oliwier Micek, 5.Bartłomiej Gajda.

Trener: Mateusz Konefał.