Porażka “dwójki” w Goczałkowicach – Zdroju

Raków II Częstochowa przegrał na wyjeździe z LKS Goczałkowice – Zdrój, 1:2 w spotkaniu 29.Kolejki trzeciej ligi, grupy trzeciej. Dwa gole dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Kiklaisz (25′ i 78′). Natomiast honorowe trafienie dla drugiego zespołu Mistrza Polski uzyskał Tobiasz Kubik w 21.minucie meczu.

To nie była udana wyprawa podopiecznych Tomasza Kuźmy do malowniczych Goczałkowic – Zdrój. Drugi zespół Rakowa Częstochowa przegrał z drużyną prowadzoną przez byłego, 66-krotnego Reprezentanta Polski, Łukasza Piszczka, 1:2. Co ciekawe popularny “Piszczu” w drużynie gospodarzy w tym spotkaniu rozegrał pełne 90.minut.

Sobotnie spotkanie rozgrywane na Panattoni Arena w Goczałkowicach – Zdrój rozpoczęło się obiecująco dla rezerw Rakowa Częstochowa. Już w 21.minucie goście objęli prowadzenie, kiedy to Klaudiusza Mazura pokonał Tobiasz Kubik.

Niespełna 180.sekund później gospodarze przeprowadzili kontrę, po której w polu karnym Rakowa II Częstochowa wychodzącego na czystą pozycję zawodnika LKS-u Goczałkowice – Zdrój sfaulował bramkarz rezerwJakub Rajczykowski. Będący najbliżej całej sytuacji – arbiter główny Pan Bartosz Owsiany z Opola – ukarał golkipera Rakowa II Częstochowa, żółtą kartką i podyktował rzut karny.

Do piłki na jedenastym metrze podszedł Krzysztof Kiklaisz i pewnym strzałem w długi róg bramki doprowadził do wyrównania. W pierwszej części gry mimo jeszcze kilku okazji z obydwu stron wynik już nie uległ zmianie i na przerwę obydwie drużyny schodziły przy stanie 1:1.

W drugiej odsłonie kibice, którzy zdecydowali się zasiąść w sobotnie południe na trybunach Panattoni Arena obejrzeli tylko jedną bramkę i to dla gospodarzy. W 78.minucie meczu po raz drugi Krzysztof Kiklaisz pokonał Jakuba Rajczykowskiego. Tym samym wychowanek KS-u Siedlec i zawodnik mający za sobą trzy występy w sezonie 2017/2018 na boiskach Lotto Ekstraklasy w barwach Górnika Zabrze, w spotkaniu z rezerwami Rakowa, ustrzelił dublet.

Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z LKS Goczałkowice – Zdrój 1:2 w spotkaniu 29.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy ma na swoim koncie 55.punktów i zajmuje w tabeli czwartą lokatę. Drugi zespół “Czerwono – niebieskich” do lidera, BS Polonii Bytom traci już trzynaście “oczek” na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu.

Kolejne ligowe spotkanie Raków II Częstochowa rozegra już w najbliższą środę, 24.maja br. O godzinie 16:00 częstochowianie przed własną publicznością będą podejmowali AstroEnergy KP Wartę Gorzów Wielkopolski. Wstęp na mecz jest wolny. Transmisję “na żywo” pokaże oficjalny kanał RakówTV na YouTube pod tym linkiem: www.youtube.com/@Rakow1921/streams

20.05.2023, g.13:00: Goczałkowice – Zdrój (Panattoni Arena):

LKS Goczałkowice – Zdrój – RKS Raków II Częstochowa 2:1, (1:1),

0:1: T.Kubik 21′

1:1: Kiklaisz 24′

2:1: Kiklaisz 78′

Sędziował: Bartosz Owsiany (Opole). Żółte kartki: Szymała 90+3′ (faul) – Rajczykowski 24′ (faul), Tylec 34′ (faul), Rygiel 42′ (faul), Zielonka 52′ (faul). Widzów: 50.

LKS Goczałkowice – Zdrój: 30.Klaudiusz Mazur – 3.Mateusz Gajda, 26.Łukasz Piszczek, 21.Mariusz Magiera, 22.Łukasz Hanzel (kpt) (34′ Anton Tarusov), 4.Michał Szymała, 9.Michał Nagrodzki (63′ Kamil Komandera), 10.Jan Borek (72′ Bartłomiej Ślosarczyk), 70.Krzysztof Kiklaisz, 16.Szymon Gemborys (63′ Dawid Lipniak), 22.Dawid Szkudlarek (63′ Remigiusz Flasz).

Rezerwowi: Szymon Kurowski – Radosław Dzierbicki, Łukasz Nadolski, Adrian Dąbrowski.

Trener: Łukasz Piszczek.

RKS Raków II Częstochowa: 12.Jakub Rajczykowski – 5.Szymon Rygiel, 7.Łukasz Mazurek, 10.Hubert Tylec, 13.Piotr Malinowski (kpt), 15.Przemysław Mizgała (77′ Kamil Chiliński), 16.Oliwier Kucharczyk (56′ Jakub Bęben), 18.Szymon Zielonka, 19.Tobiasz Kubik (56′ Przemysław Oziębała), 20.Łukasz Furtak, 21.Patryk Malamis (56′ Łukasz Kabaj).

Rezerwowi: Łukasz Bomba – Michał Czekaj, Adrian Balboa, Tymoteusz Trzepizur.

Trener: Tomasz Kuźma.