Minimalna przegrana Bebetto AZS UJD Częstochowa

W sobotę 11 listopada tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa minimalnie przegrały przed własną publicznością z hiszpańskim Museo De La Almendra Francisco Morales w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Europu ETTU.

Spotkanie w hali Akademickim Centrum Sportu UJD było niezwykle zacięte i emocjonujące. Świetne zawody rozegrała Tetiana Bilenko, która odniosła dwa zwycięstwa. Liderka częstochowskiego zespołu pokonała po wyśmienitym pojedynku stojącym na wysokim poziomie 3:2 Mariję Galonje. W drugiej grze Anastazja Dymytrenko uległa 1:3 Meng Jiaqgi, przy stanie 1:1 w trzecim przegranym secie prowadziła 7:2. W trzeciej serii pojedynków Alicja Łebek zmierzyła się z Patricia Santos. Przy stanie 1:1 w trzecim secie prowadziła 10:7, ale nie wykorzystała szansy. Następnie Tetiana Bilenko pokonała 3:0 Meng Jiaqgi. W piątym pojedynku Anastazja Dymytrenko uległa Mariji Galonja 1:3. Szkoda meczu Alicja Łebek zamiast wygranej 3:1 jest porażka 2:3. W rewanżu wszystko możliwe.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą środę 15 listopada o godz. 12:00 w Hiszpanii.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – Museo De La Francisco Morales 2:3

Tetyana Bilenko – Marija Galonja 3:2 (8:11, 11:7, 16:14, 9:11, 6:2)

Anastasiya Dymytrenko – Meng Jiaqgi 1:3 (7:11, 11:9, 9:11, 0:11)

Alicja Łebek – Patricia Santos 1:3 (6:11, 11:4, 10:12, 7:11)

Tetyana Bilenko – Meng Jiaqgi 3:0 (11:6 11:4, 11:1)

Anastasiya Dymytrenko – Marija Galonja 1:3 (7:11, 10:12, 11:6, 7:11)