Zwycięstwa Drometu i Politechniki

KOSZYKÓWKA

Zarówno męski, jak i żeński zespół koszykarski mógł świętować tryumf po ostatnio rozegranej kolejce ligowej. Zupełnie inne są jednak cele obu zespołów. Dromet doskonale spisuje się w walce o powrót do Ligi Centralnej, natomiast AZS Politechnika broni się przed degradacją do niższej klasy rozgrywkowej.

Po długiej przerwie na parkiet powróciły koszykarki Drometu, które – jak już nas do tego przyzwyczaiły – pokonały wysoko rywalki. Tym razem rozgromiły zespół z Rzeszowa różnicą aż 59 „oczek”. Pozostające bez porażki w tym sezonie zawodniczki Drometu AJD plasują się w tabeli na drugiej pozycji. Pamiętajmy jednak, że mają do rozegrania zaległe spotkanie. Wygrywając je powrócą na fotel lidera.

MLKS Rzeszów – Dromet 33:92 (10:16, 7:22, 6:20, 10:34)

Dromet AJD: Stasiuk 24, Tarnachowicz 15, Kozak 14, Kosczielny 14, Motyl 9, Jagiełka 8, Mielczarek 6, Wójcik 2.

Nienajlepiej radzący sobie w ostatnim czasie pod koszami gracze AZS-u Politechniki przerwali złą passę porażek. Pokonali Księżaka Łowicz 85:80. Zwycięstwo to cieszy podwójnie z uwagi na fakt, że zostało odniesione na terenie rywala, który przed meczem był wskazywany na murowanego faworyta do wygranej. Ta z kolei dodała otuchy zarówno kibicom, jak i samym koszykarzom, którzy teraz z większym optymizmem kroczyć będą w kierunku utrzymania w lidze. Kolejna dobra informacja jest taka, że częstochowski zespół opuścił niechlubne ostatnie miejsce w tabeli.

KS Księżak Łowicz – AZS Politechnika Częstochowa 80:85 (21:21, 23:26, 18:21, 18:17)

AZS Politechnika: Kotlewski 24 (3), Sośniak 14 (3), Pławucki 14 (2), Sztajner 11, Kotyza 10 (2), Pałac 5 (1), Dąbrowski 5, Szlichta 2, Rynkiewicz 0.