KINO LETNIE POD GWIAZDAMI


Już w najbliższą sobotę 10 lipca będzie miała miejsce kolejna odsłona cyklu „Zostań na pokładzie – baw się na Promenadzie”. Tym razem mieszkańcy Częstochowy zobaczą pierwszą część wakacyjnych seansów filmowych.

W letnim kinie w amfiteatrze na Promenadzie Czesława Niemena, będzie można obejrzeć amerykańską produkcję „Książę Persji” oraz polską komedię „Ciacho”. Koordynatorem projekcji filmowych jest Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne „ILUZJA”. Początek imprezy o godzinie 21.30.

Seanse kina letniego organizowane są w ramach letniego cyklu imprez „Zostań na pokładzie – baw się na Promenadzie”. Akcję zakończą w dniach 27-28 sierpnia „XVIII Dni Częstochowy”, podczas których przed częstochowską publicznością wystąpią m.in. Muniek Staszczyk, Habakuk, Natalia Kukulska oraz Mezo.

Opis filmów:

KSIĄŻE PERSJI: PIASKI CZASU

reżyseria: Mike Newell

scenariusz: Boaz Yakin, Carlo Bernard

produkcja: USA

gatunek: Fantasy, Przygodowy

czas: 116 min.

Dastan, najmłodszy syn króla Persji Sharamana, razem z trzema braćmi i wujem przebywa na wyprawie wojennej. Udaje im się przechwycić karawanę przemytników, na podstawie której stwierdzają, że Święte Miasto Alamut jest sojusznikiem ich wrogów. Wbrew zakazowi króla wyruszają rozprawić się ze zdrajcami. W czasie zdobywania twierdzy, każdy z czterech braci szuka odpowiedniego trofeum dla ojca. Najstarszy z nich, Tus, radzi Dastanowi, by podarował mu wspaniałą szatę. Po powrocie do domu, kiedy tylko Sharaman nakłada ją na siebie, zostaje przez nią pochłonięty. Dastan, wraz z porwaną z Alamut księżniczką Taminą, uciekając przed złaknionym kary dla rzekomego mordercy króla kapitanem straży, odkrywają niezwykłe właściwości tajemniczego sztyletu znalezionego w Alamut. Dastan, wraz z towarzyszką, decyduje się powrócić do Świętego Miasta, by dowiedzieć się, dlaczego jego brat posłużył się nim do pozbycia się ojca.

CIACHO

reżyseria: Patryk Vega

scenariusz: Dominik Matwiejczyk, Patryk Vega

produkcja: Polska

gatunek: Komedia

czas: 115 min.

Basia nie umie chodzić ani w sukienkach, ani na wysokich obcasach, a taniec to dla niej prawdziwa udręka. Jest filigranowa, ale potrafi za to skakać po ciężarówkach i rzucić na kolana prawie każdego faceta. I trudno się temu dziwić – jest zadziorną chłopczycą, pracuje w służbach specjalnych. Pewnego razu Basia zakochuje się bez pamięci w swoim szefie, ale gdy Jan ujawnia swe prawdziwe oblicze, oznacza to dla niej kłopoty. I prawdopodobnie nie poradziłaby sobie z nimi, gdyby nie pomoc jej trzech braci. David przystojny ginekolog, Karolek, który chciałby zostać antyterrorystą i Krzyś, całkowicie zdominowany przez ostrą żonę, choć wydają się nieporadni, są zdeterminowani i zrobią niemal wszystko, żeby uratować siostrę. Zanim jednak wywrócą świat do góry nogami, na swej drodze spotkają kilka nieplanowanych zwrotów akcji i bardzo intrygujących kobiet…

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *