Spod siatki / Norwid na czele. Częstochowianka nadal na ostatnim miejscu w tabeli

Exact Systems Norwid ponownie rozkręca się na dobre. W sobotę (4 lutego) siatkarze z Częstochowy stoczyli kolejny pojedynek na pierwszoligowych parkietach. Pokonali na wyjeździe SPS Chrobrego Głogów. Było to ich czwarte zwycięstwo pod rząd. W tym samym dniu spotkanie na własnym terenie rozegrała KS Sorella Częstochowianka. Niestety w starciu z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki nie ugrała zbyt wiele.

Wstępna faza pierwszego seta potyczki w Głogowie była zacięta. Po kilku minutach rywalizacji częstochowianie zdołali wyjść na prowadzenie (9:6). Gospodarze nie pozostawali dłużni, doprowadzając do stanu remisowego (10:10). Zespół Chrobrego zaczął jednakże popełniać błędy, co skrzętnie wykorzystywali goście, którzy ponownie zbudowali sobie przewagę (14:11 dla Norwida). Następnie rosła ona z każdą akcją. Ostatecznie przyjezdni tryumfowali w tej części pojedynku 25:17.

Druga partia zapowiadała kolejną, gładką wygraną „Błękitno-Granatowych”. Świadczył o tym wynik 5:2 na ich korzyść. Głogowianie jednak mocno deptali po piętach przyjezdnym. W końcu doszło do zażartej gry na przewagi. W lepszej sytuacji wpierw znajdywali się miejscowi, którzy po swojej stronie mieli dwie piłki setowe. Goście jednak wytrzymali presję i punkty z zagrywki zdobyte przez Krzysztofa Gibka dały Norwidowi minimalnie zwycięstwo 28:26.

W trzeciej odsłonie podopieczni Leszka Hudziaka poszli dalej za ciosem. Praktycznie już od pierwszych piłek kontynuowali swoją dominację na boisku. Pomagała im w tym aktywność przede wszystkim Daniela Popieli, Rafała Sobańskiego, Tomasza Kowalskiego, a także wspomnianego wcześniej Gibka. Ekipie z miasta spod Jasnogórskiego klasztoru mocnymi zagrywkami próbował przeszkodzić Jarosław Tubiak. To było jednak za mało na świetnie dysponowanych tego dnia częstochowian. Drużyna z „Dziewiątką” w godle z łatwością poradziła sobie z przeciwnikami, wygrywając seta nr trzy 25:15, a całe spotkanie 3:0. Tym samym Exact Systems Norwid Częstochowa wciąż przewodzi w tabeli Tauron 1. Ligi.

SPS Chrobry GłogówExact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (17:25, 26:28, 15:25)

Chrobry: Słotarski, Rykała, Lisicki, Ociepski, Polański, Węgrzyn, Januszewski (libero) oraz Kałkowski (libero), Antosik, Napiórkowski, Biegun, Janiszewski i Tubiak

Norwid: Kowalski, Sobański, Kogut, Gibek, Graham, Popiela, Takahashi (libero) oraz Kryński, Biliński i Borkowski

W minioną sobotę rękawice podjęły również zawodniczki Sorella Częstochowianki. Podejmowały w hali przy ul. Rejtana 7c w Częstochowie zespół LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Choć końcowy rezultat potyczki (3:0 dla gości) tego nie odzwierciedlał, gospodynie stawiały się wyżej notowanym oponentkom. W początkowych etapach poszczególnych rozegranych partii obejmowały nawet prowadzenie. Przyjezdne szybko jednak przechodziły do kontrofensywy, w związku z czym wychodziły obronną ręką i wszystkie sety pojedynku rozstrzygnęły na własną korzyść. W odsłonie pierwszej, jak i trzeciej ekipa LOS-u tryumfowała w takim samym stosunku, a więc 25:16. W drugiej zaś nowodworzanki pozwoliły częstochowiankom na wywalczenie 19 „oczek”. Po siedemnastu kolejkach „Czanka”, w zestawieniu pierwszoligowych rozgrywek, plasuje się na czternastej lokacie.

KS Sorella Częstochowianka CzęstochowaLOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (16:25, 19:25, 16:25)

Częstochowianka: Tarnawska, Komorek, Grabińska, Worwąg, Chmielewska, Wrzeszcz-Drabik, Luftner (libero) oraz Formela, Knysak, Grabińska i Witkowska

LOS: Filipek, Świętoń, Maj, Paluszkiewicz, Sidor, Kowalczyk, Balcerowicz (libero) oraz Sidor, Czerwińska i Reiter