Młodzi reprezentanci MGLKS Błekitni Koziegłowy otrzymali Pierwsze Kółka Olimpijskie


Wręczenie kołek olimpijskich odbyło się w miniony piątek w hali sportowej w Konopiskach, gdzie miały miejsce obchody 25-lecia Regionalnego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie. Pierwsze kółko zdobyli: Oskar Maśka, Małgorzata Jęderko, Jan Łuków, Dawid Będkowski i Gniewomir Trzaska.

 

17 września bieżącego roku reprezentanci Błękitnych rywalizowali w Parzymiechach w I Mistrzostwach Subregionu Północnego Województwa Śląskiego w kolarstwie MTB. W kategorii Open zwyciężył Oskar Maśka, drugie miejsce zajął Jan Łuków, w kat. do 12 lat zwyciężył Dawid Będkowski, a 10-latek Gniewomir Trzaska zakończył zmagania na 31. miejscu. W kategorii kobiet zwyciężyła Małgorzata Jęderko. Błękitni otrzymali pierwsze kółka właśnie za zwycięstwo drużynowe w I Mistrzostwach Subregionu Północnego Województwa Śląskiego.

 

Pierwsze Kółko olimpijskie przyznawane są:

– zdobywcom miejsc 1-3 w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

– zwycięzcom Igrzysk Młodzieży Szkolnej

– zwycięzcom całorocznych cyklów zawodów o zasięgu ogólnopolskim

 

Na zdjęciu, wraz z prezesem Regionalnego Komitetu Olimpijskiego, Andrzejem Szewińskim: Gniewomir Trzaska, Małgorzata Jęderko i Dawid Będkowski. Jan Łuków i Oskar Maśka nie mogli, z przyczyn osobistych, uczestniczyć w uroczystości.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *