Lotnisko w hali


AEROKLUB CZĘSTOCHOWSKI

23 stycznia br. w hala sportowa w Rędzinach koło Częstochowy zamieniła się w mini lotnisko. W tym dniu trwały tu zawody modeli szybowców halowych. Triumfowali w nich modelarze Aeroklubu Częstochowskiego: Kacper Mizera w klasie F1N młodzików do lat 14 oraz Marek Stala w klasie F1N „open” bez ograniczeń wiekowych.
– Do zawodów zostały dopuszczone wszelkie modele szybowców wyrzucanych z ręki. Zawodnik wypuszczający model musiał pozostawać na ziemi, choć sędziowie akceptowali wyskok – tłumaczy Mariusz Wrona z sekcji modelarskiej Aeroklubu Częstochowskiego.
Modele szybowców fruwały w hali aż pod sufit. W zawodach liczył się czas lotu modeli. Zwyciężyły te halowe szybowce, które najdłużej utrzymywały się w powietrzu. Przeprowadzono dziewięć kolejek. Do punktacji liczyły się trzy najlepsze loty. Bezkonkurencyjny okazał się 9-letni Kacper Mizera z Aeroklubu Częstochowskiego. Wykonany przez niego model szybowca utrzymywał się najdłużej w powietrzu – 25,6 sek. Trzy najlepsze loty dały mu łączny wynik 75 sek. Na drugim miejscu uplasował się 13-letni Mikołaj Rakus z Aeroklubu Częstochowskiego z łączną punktacją 65,1 sek. Trzecie miejsce zajął 11-letni Mateusz Haładus z Żarek Letniska (60,2 sek.).
Rozegrano także zawody w klasie F1N „open” bez ograniczeń wiekowych. Najlepszy okazał się Marek Stala z Aeroklubu Częstochowskiego. Jego model szybowca leciał najdłużej 30,5 sek. W trzech lotach uzyskał łącznie 82,5 sek. Drugie miejsce wywalczył Mariusz Wrona z łącznym czasem 78,5 sek., a trzecią lokatę zdobył Grzegorz Mizera (77 sek.). Obaj – podobnie jak zwycięzca tej konkurencji – są członkami Aeroklubu Częstochowskiego.

Fot. Mariusz Wrona

(wik)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *