AZS gra jak z nut

SIATKÓWKA

Kolejne dwie kolejki ligowe przyniosły komplet punktów dla Tytana AZS-u Częstochowa. „Biało-zieloni” odbili sobie dwie porażki z początku sezonu pokonując 3:0 zarówno drużynę z Bydgoszczy jak i Akademików z Olsztyna. Pierwsze spotkania zakończyły się porażkami 2:3 z w/w przeciwnikami.

Do spotkania z Delectą Bydgoszcz częstochowianie przystąpili niezwykle skoncentrowani. Dzięki dobrym zagrywkom i blokom już na początku seta nasi zawodnicy odskoczyli na kilka punktów. W pewnym momencie zawodnicy spod Jasnej Góry prowadzili aż 14:7, jednak chwila dekoncentracji pozwoliła rywalom za pogoń za wynikiem. Mimo niebezpiecznej końcówki seta „biało-zieloni” wygrali 25:21, po skutecznym zbiciu Bartosza Janeczka. W drugim secie od początku zmobilizowani bydgoszczanie grali twardo, co jest dużą zasługą wprowadzonego Anttiego Siltali. W drugiej części partii siatkarze Delecty prowadzili nawet 23:19. Przewaga ta okazała się niestraszna dla częstochowian, którzy doprowadzili do wyrównania i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa 27:25. W trzecim secie mocno zmotywowani Akademicy, aby zakończyć mecz w trzech setach starali grać nie popełniali głupich błędów. Jednak po wprowadzeniu młodego Konarskiego za Szymańskiego, częstochowscy zaczęli mieć problemy ze skuteczną blokadą przeciwników. Mimo to gracze AZS-u wygrali ostatnią partię 25:23 i cały mecz 3:0. MVP spotkania został wybrany Fabian Drzyzga.

Sobotnie spotkanie z Indykpolem AZSem UWM Olsztyn okazało się bardzo podobne do tego z Delectą. W pierwszym secie to olsztynianie narzucili tempo gry. Szybko zbudowali sobie przewagę dzięki znakomitej grze libero Marcina Mierzejewskiego. W pewnym momencie prowadzili już nawet 18:14. Wtedy częstochowianie wrzucili wyższy bieg, i szybko dogonili przeciwników na 20:21. Po zaciętej końcówce wygrał AZS Częstochowa. As Dawida Murka dał 28. punkt w secie. Pierwszy set okazał się najistotniejszy dla przebiegu całego meczu, a inne partie to jednostronne widowisko częstochowian. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:0 (28:26, 25:20, 25:17) dla naszych zawodników, a MVP spotkania został wybrany Krzysztof Gierczyński.

Dzięki tym wygranym AZS z 25. punktami na koncie umocnił się na pozycji wicelidera PlusLigi.