LOKALNY SPORT / Jubileusz i inwestycje


POWIAT KŁOBUCKI / MIEDŹNO

Klub Sportowy „Grom” Miedźno w tym roku świętuje pięćdziesięciolecie istnienia. Z tej okazji organizowane są przeróżne wydarzenia i eventy, nie tylko czysto piłkarskie i o rozrywkowo-integracyjnych charakterze, ale także aktywnie modernizuje swoje zaplecze.

 

W kwietniu zakończyła się modernizacja pomieszczeń klubowych. Zaplecze socjalne i sportowe przeszło gruntowną modernizację. Stało się to możliwe dzięki zdobyciu, przez zarząd organizacji, grantu z programu firmowanego przez Polskie Sieci Energetyczne S.A. W siedzibie przeprowadzony został remont kuchni i łazienek, wymienione drzwi wejściowe, a także odmalowane wszystkie pomieszczenia. Pojawiły się nowe krzesła, stoły i sofa, jak również rzutnik i ekran.

Kolejny raz starania sterników zostały nagrodzone przez śląski urząd marszałkowski, który przeznaczył 15 tys. zł na dofinansowanie działalności. Ostatnio przyznał także specjalną dotację celową dla gminy, w tej samej wysokości, w konkursie „Inicjatywa sołecka”.

Sołectwo ma zamiar gruntownie zmodernizować trybuny na miejscowym na boisku sportowym. Zakupiony zostanie modułowy zestaw, na którym zmagania sportowe będzie mogło oglądać pięćdziesięciu kibiców. Co więcej, rozwiązanie takie pozwoli w przyszłości bez przeszkód rozbudować trybuny o kolejne elementy i tym samym znacznie powiększyć ilość dostępnych miejsc. Wartość zadania to ponad 30 tys. zł.

Wkrótce klub zamontuje na obiekcie także monitoring. To z kolei efekt dotacji przyznanej przez lokalne władze. Montaż systemu kamer przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko w rejonie samych budynków klubowych. Zasięgiem oddziaływania zostanie objęty parking, boiska sportowe, kort tenisowy oraz lokalny Orlik. Znacznie poprawi się zatem bezpieczeństwo okolicy, a trzeba przyznać, że w przeszłości dochodziło tam do aktów wandalizmu czy dewastacji.

– „Nie siedź w domu, przyjdź do Gromu” – to hasło od lat promujące aktywny tryb życia dla dzieci, młodzieży, ale i także dorosłych, którzy chcieliby się sprawdzić w najbardziej popularnym sporcie w Polsce, czyli piłce nożnej w szeregach Klubu Sportowego „Grom” Miedźno – mówi Wojciech Kowalik, prezes klubu. – Nasz klub od lat jest łącznikiem pokoleń wielu rodzin z Miedźna i najbliższej okolicy. W klubie występowali dziadkowie, wujowie, kuzyni, ojcowie a teraz synowie, bratankowie, siostrzeńcy czy nawet córki, bratanice, siostrzenice wielu mieszkańców gminy Miedźno. Cieszymy się, że, mimo wielu innych pokus życia codziennego, jesteśmy odskocznią od problemów, dajemy radość, zabawę i aktywność – podkreśla.

fot. K.S. „Grom” Miedźno

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *