Mistrzostwa Europy Modeli Pływających OPEN H&O Konopiska 2023


Przez sześć dni od 17 do 22 lipca 2023 roku stadion im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach stał się areną dla Mistrzostw Europy Modeli Pływających OPEN H&O Konopiska 2023

.Na uroczystym zakończeniu, oprócz zawodników i Prezydenta Światowej Federacji Imbra – Iana Folksona, Prezesa Związku Modelarstwa Wodnego w Polsce – Zbigniewa Skrzypca pojawili się: Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek, w imieniu Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymona Giżyńskiego –  Redaktor Naczelna Gazety Częstochowskiej Urszula Giżyńska, Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego Adam Morzyk, Wójt Boronowa Krzysztof Bełkot oraz Radna Powiatu Częstochowskiego Joanna Tekiela. Ceremonia była tłumaczona na język angielski dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Famuły. Uroczyste wręczenie medali i dyplomów poprzedził występ artystyczny Mażoretek „SZYK”. 
Goście w swych przemówieniach podkreśli gościnność włodarzy Gminy Konopiska, wspaniałą organizację imprezy, a przede wszystkim pasje i umiejętności techniczne zawodników oraz spektakularność dziedziny sportowej jaką są wyścigi modeli pływających. Również uczestnicy mistrzostw  dziękowali za serdeczne przyjęcie i wspaniałą organizacje mistrzostw. W zawodach udział wzięło blisko 70 zawodników z dziesięciu państw.
Na rozpoczęcie mistrzostw list do uczestników i organizatorów przysłał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł Szymon Giżyński. Dziękując za zaproszenie życzył udanych zawodów. ,,Aktywność sportowa w duchu przestrzegania reguł fair play kształtuje charakter oraz buduje szacunek i życzliwość dla drugiego człowieka. Wiem doskonale, że w Gminie Konopiska te wartości są pielęgnowane, że w myśl takich wzorców wychowuje się dzieci i młodzież. To niezmiernie ważny aspekt, który spaja i umacnia lokalne środowiska, a przy okazji niesie radość, uśmiech i zdrowie. Życzę wszystkim Państwu wielu satysfakcji i dobrych emocji. I już teraz wszystkim z serca gratuluję, bo sam udział w zawodach czyni każdego z Państwa zwycięzcą.” – napisał Wiceminister Giżyński. 

Fot. Ewa Lasoń

 

Podziel się:

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *