Zwycięstwo “Rycerzy Wiosny”

ŁKS Łódź pokonał (3:2) w niedzielę, 14.kwietnia br. – Radomiaka Radom w spotkaniu 28.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Dzięki trzem punktom, łodzianie opuścili ostatnie miejsce w tabeli, a do bezpiecznej lokaty tracą osiem punktów. Do zakończenia sezony pozostało jeszcze sześć kolejek. Jednak szanse na utrzymanie się w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy są iluzoryczne.

Aż pięć goli oglądali kibice na Stadionie Miejskim im.Władysława Króla w Łodzi. Dubletem w tym meczu popisał się zawodnik gospodarzy – Holender, Kay Sheku Tejan. Wychowanek AFC DWS Amsterdam na listę strzelców wpisał się w 19 i 55.minucie. Jedno trafienie dla łodzian dorzucił jeszcze Engjëll Hoti w 71.minucie.

Natomiast bramki dla drużyny Radomiaka Radom zdobyli w tym meczu: Esmiraldo Sá Silva  “Jardel” w w 49.minucie oraz Guilherme da Gama Zimovski “Guilherme Zimovski” tuż przed zakończeniem niedzielnej potyczki.

Drużynę Radomiaka Radom prowadził były asystent Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa – Trener, Maciej Kędziorek.

Po tym spotkaniu ŁKS Łódź z dorobkiem 21.punktów plasuje się w tabeli na przedostatniej, siedemnastej lokacie. Z kolei Radomiak Radom z 35 “oczkami” jest dziesiąty.

W następnej serii gier – Łódzki Klub Sportowy przed własną publicznością zmierzy się w niedzielę, 21.kwietnia br. o godzinie 15:00 z poznańskim Lechem. Natomiast Radomiak Radom w piątek, 19.kwietnia br. zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. Początek tego meczu wyznaczono na godzinę 18:00.