Konkursy rozstrzygnięte, nagrody rozdane


18 kwietnia 2024 r.  w Zespole Szkół Zawodowych im. M. Grzegorzewskiej w Częstochowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursów – krawieckiego ,,Igłą malowane” i fotograficznego – ,,W jak wiosna”. Dopisali goście i wspaniała atmosfera współpracy.

 

 

W XXII Międzyszkolnym Konkursie  „Igłą Malowane”, pod przewodnim tytułem “Moda na przestrzeni wieków prezentowana na czerwonym  dywanie”, uczestniczyli uczniowie: Zespołu Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Częstochowie,  Branżowej Szkoły I Stopnia im. św. Antoniego z Padwy w Częstochowie.
W konkursie fotograficznym ,,W jak wiosna” wzięły udział szkoły: Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie, Zespół Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie im. Janusza Korczaka, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie, Katolicka Szkoła Podstawowa Specjalna SPSK Antoniego z Padwy w Częstochowie, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych im . Marii Grzegorzewskiej w Częstochowie.
O przedsięwzięciach mówią nauczycielki ze Zespołu Szkół Zawodowych im. M. Grzegorzewskiej w Częstochowie Małgorzata Mitek  i Elżbieta Ptaszek-Półrolniczak, odpowiedzialne za wydarzenie.  – Konkurs ,,Igłą malowane” organizujemy od 25 lat z przerwą na czas pandemii. Cieszy nas tak wspaniały efekt artystyczny. Stroje zostały wykonane na warsztatach przez uczniów, którzy wykazali się ogromną kreatywnością. Stroje w dużej mierze zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów. Również prezentacja na czerwonym dywanie wypadła bardzo udanie. Uczniowie pokonali nieśmiałość i wyszło niemal profesjonalnie. Natomiast konkurs fotograficzny to inicjatywa dwóch kół, które działają w naszej szkole – Szkolnego Koła PTTK i Koła Fotograficznego. Powstały prace świetnie obrazujące urodę przyrody. Uczniowie mają mocno rozwinięty zmysł obserwacyjny, potrafią dostrzegać ciekawe elementy i z zacięciem artystycznym je wyeksponować. W przyszłości planujemy prezentować także zdjęcia z wycieczek krajoznawczych, które organizujemy dla naszych uczniów, przy współpracy z Regionalnym Kołem PTTK. Poprzez takie działania nasi uczniowie odkrywają swój potencjał i uczą się radzenia w różnych sytuacjach i przede wszystkim samodzielności – mówią nauczycielki.
 Gratulujemy uczniom biorącym udział w konkursie oraz opiekunom i nauczycielom. 
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *