W Szczecinie o awans do ćwierćfinału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski!

W najbliższą środę, 9.;istopada br. drużyna obrońcy trofeum wywalczonego przed rokiem – Rakowa Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z MKS Pogonią Szczecin w spotkaniu, którego stawką będzie awans do najlepszej ósemki rozgrywek Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. Początek meczu o godzinie 17:30 na Stadionie im.Floriana Krygiera przy ulicy Karłowicza 28. Mecz “na żywo” od godziny 17:20 pokaże Polsat Sport Extra.

Szczecinianie jeszcze ani razu nie zdobyli 74-letniej historii Piłkarskiego Pucharu Polski. Natomiast aż trzykrotnie byli finalistami tych rozgrywek a miało to miejsce w sezonach: 1980/1981, 1981/1982, 2009/2010. Przegrywając kolejno z Legią Warszawa (0:1 pd), Lechem Poznań (0:1) i z Jagiellonią Białystok (0:1).

Co ciekawe obydwie drużyny już raz zmierzyły się ze sobą w 2022 rokuRaków Częstochowa w środę, 31.sierpnia brpokonał przed własną publicznością, MKS Pogoń Szczecin, 1:0 w zaległym spotkaniu szóstej kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów dla ekipy Marka Papszuna zdobył efektownym „szczupakiem” w 55.minucie, Mateusz Wdowiak !

Obydwie drużyny zmagania w edycji Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski w sezonie 2022/2023 rozpoczęły od 1/16 Finału. Częstochowianie pokonali na wyjeździe STS Zagłębie Sosnowiec, 1:0 po golu zdobytym w 90.minucie przez Władysława Koczerchina.

Natomiast Pogoń Szczecin dopiero po konkursie rzutów karnych (12:11) pokonała na wyjeździe występujący w trzeciej lidze, grupie trzeciejBTS Rekord Bielsko – Biała. Po 120.minutach meczu w Bielsku – Białej był wynik (3:3)!

W bieżącym sezonie w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy szczecinianie przed własną publicznością wygrali cztery spotkania, trzy zremisowali i…tylko jeden mecz przegrali. “Twierdza Szczecin” padła w ubiegłą sobotę, 5.listopada br. kiedy to wygrał tam Górnik Zabrze, aż 4:1!

Arbitrem spotkania MKS Pogoni Szczecin z Rakowem Częstochowa będzie 45-letni, Daniel Stefański z Bydgoszczy.