Światło pamięci i czci dla polskiego bohatera


1 Listopada w Dzień Wszystkich Świętych przedstawiciele ,,Gazety Częstochowskiej” przyłączyli się do akcji oddania hołdu polskim bohaterom i odwiedzili groby żołnierzy na częstochowskich cmentarzach.

– Pamięć o polskich żołnierzach, którzy oddali swoje życie w obronie ojczyzny należy do naszych patriotycznych powinności, ale dobrze się dzieje, gdy oddajemy cześć bohaterom nie tylko z poczucia obowiązku, lecz także z najgłębszego szacunku i wdzięczności dla nich, za to, że walczyli o naszą niepodległość i że dziś żyjemy w wolnym, suwerennym kraju. Oni na zawsze pozostaną dla nas symbolami patriotycznego czynu. Dzisiaj na cmentarzach obserwowaliśmy piękny widok. Dużo ludzi zapalało znicze na kwaterze wojskowej, przy Pomniku Katyńskim, Pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, mogiłach powstańców styczniowych i listopadowych. Trwali w skupieniu, modlili się. Nie zbrakło przy tym lekcji historii; rodzice tłumaczyli swoim małym dzieciom, dlaczego zatrzymują się przy pomnikach i grobach, i dlaczego pamięć o przeszłości jest ważna – mówi redaktor naczelna ,,Gazety Częstochowskiej” Urszula Giżyńska.

Pamiętajmy o naszych bohaterach nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale przez cały rok. Dbajmy o to, by ich groby nie zarastały ponadmetrowymi trawami, jak to – niestety – często się zdarza, o czym na prośbę naszych Czytelników wiele razy pisaliśmy. 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *