7. Jurajskie Zawody Balonowe


Od 11 do 14 lipca w Janowie i Olsztynie odbędą się 7 Jurajskie Zawody Balonowe. O wydarzeniu podczas konferencji prasowej na zamku w Olsztynie włodarze gmin – burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski i wójt Gminy Janów Edward Moskalik zaprosili na imprezę. O dofinansowaniu powiedział wicemarszałek Województwa Śląskiego Bartłomiej Sabat. O zawodach opowiedzieli prezes Aeroklubu Śląskiego Michał Tomanek i znany, wielkokrotny mistrz, laureat wielu nagród, polski pilot Witold Filus. O konkursie fotograficznym organizowanym z tej okazji przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie poinformowała dyr. Małgorzata Majer-Sętowska.

Organizatorzy spodziewają się około 20 załóg. Najwięcej załóg, ponad 30 odliczyło się na Balonowych Mistrzostwach Polski w ubiegłym roku. Teraz ważna jest pogoda, bo od siły wiatru zależy jakość i przebieg lotów.

 

11  lipca o godzinie 17.00 podczas briefingu inauguracyjnego w Hotelu Kmicic w Złotym Potoku oficjalnie rozpocznie się już siódma edycja Jurajskich Zawodów Balonowych.

Jurajskie Zawody Balonowe to połączenie sportu balonowego z widowiskiem dla publiczności, która będzie mogła podziwiać starty blisko 20 ekip. W tym roku zaplanowano 6 lotów
z konkurencjami sportowymi. W każdej z gmin odbędzie się nocny pokaz  świecenia balonów.

Nocny pokaz w Złotym Potoku odbędzie się na błoniach przy Hotelu Kmicic w sobotę 13 lipca podczas Pikniku Balonowego. Zaplanowano moc atrakcji m.in: loty balonem na uwięzi, symulatory lotu, ruchomą ściankę wspinaczkową, liczne atrakcje dla najmłodszych oraz konkursy dla publiczności. Nie zabraknie dobrego jedzenia w strefie Food Truck-ów. Imprezę poprowadzi Maciej Hasik – dziennikarz i konferansjer. Znane i lubiane covery wykona zespół No Name. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Piknik Modelarski podczas którego odbędzie się pokaz modeli pływających zdalnie sterowanych.

Będzie to niezwykła atrakcja dla publiczności, ale także duże wydarzenie medialne. Ubiegłoroczne edycje wydarzenia przez cztery dni przyciągnęły kilkaset widzów.

 

Organizatorami zawodów są Gmina Janów, Miasto i Gmina Olsztyn oraz Aeroklub Śląski. Wydarzenie jest finansowane przy wsparciu budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

 

PROGRAM ZAWODÓW

11.07.2024 r. CZWARTEK

12.00-16.00  – Rejestracja zawodników

17.00 – Odprawa główna (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)

19.00 LOT PIERWSZY Złoty Potok

12.07.2024 r. PIĄTEK

5.00 – Odprawa (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)

6.00 LOT DRUGI Olsztyn

18.00 – odprawa (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)

19.00LOT TRZECI Olsztyn

21.00 – Nocny pokaz balonów w Olsztynie

13.07.2024 r. SOBOTA

5.00 – Odprawa (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)

6.00LOT CZWARTY Złoty Potok

18.00 – Odprawa (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)

19.00 LOT PIĄTY Złoty Potok

21.00 – Nocny pokaz balonów w Złotym Potoku

14.07.2023 r. NIEDZIELA

5.00 – Odprawa (obiekt hotelowo-gastronomiczny Kmicic)

7.00 – LOT SZÓSTY Olsztyn

12.00 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – Olsztyn.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *