138 policjantów złożyło rotę ślubowania


15 stycznia w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 138 nowych policjantów, w tym 28 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

Śląski garnizon Policji zasiliło 138 stróżów prawa, którzy 15 stycznia złożyli ślubowanie. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry, która zadbała o oprawę muzyczną. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak.

Inspektor Mariusz Krzystyniak podkreślił, że wypowiadając słowa roty ślubowania, najmłodsi stażem policjanci zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Komendant podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów.

Wśród nowo przyjętych policjantów jest 28 kobiet. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.

Żeby zostać mundurowym, wszyscy nowi policjanci przeszli całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy. Jak zostać policjantem?

Osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi mogą sprawdzić się w procesie rekrutacyjnym dzięki policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy organizują m.in. specjalne warsztaty, cieszące się dużym zainteresowaniem.

 

 

źródło Policja
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *