Koniec pewnej epoki…


Szok i niedowierzanie! Trener Marek Papszun wraz z zakończeniem obecnego sezonu nie przedłuży wygasającego kontraktu przestanie być trenerem Rakowa Częstochowa! Decyzję ogłosił sam trener podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 19.kwietnia br. w siedzibie klubu przy Limanowskiego 83, z udziałem Trenera oraz Właściciela Rakowa Częstochowa – Michała Świerczewskiego.

Marek Papszun pracował w Rakowie Częstochowa od 18.kwietnia 2016 roku i był najdłużej pracującym trenerem na szczeblu centralnym. Osiągnął z Rakowem Częstochowa awans z drugiej ligi do pierwszej, dwukrotnie wicemistrzostwo Polski, dwa Puchary Polski oraz dwa Superpuchary Polski.

Szkoleniowiec ustrzelił “hat-tricka” otrzymując aż trzykrotnie nagrodę dla najlepszego Trenera Roku w Plebiscycie Tygodnika “Piłka Nożna” w latach 2020, 2021 i 2022. Szkoleniowiec Rakowa sięgnął również aż…siedmiokrotnie po nagrodę dla Trenera Miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy, co jest swoistym rekordem! 

Obecnie Raków Częstochowa jest liderem rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy i na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu ma osiem punktów przewagi nad drugą w tabeli, warszawską Legią i “autostradę” do zdobycia po raz pierwszy w prawie 102-letniej historii klubu, Mistrzostwa Polski.

Zaproponowaliśmy trenerowi przedłużenie pracy o kolejny rok. Ta propozycja nie została przez trenera przyjęta. Użyłem wszystkich argumentów, by przekonać trenera i przykro mi, że musimy się rozstać po zakończeniu sezonu. – powiedział podczas konferencji właściciel klubu, Michał Świerczewski.

Na razie nie jest znana przyszłość Marka Papszuna oraz nie jest znany Jego następca.

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

Podziel się:

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *