Pracowity weekend siatkarzy

Wkręt-Met Domex w lidze i w Pucharze CEV

Mecz, w ramach piątej kolejki PLS pomiędzy Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa i beniaminkiem ligi, Jokerem Piła, z uwagi na występ częstochowian w Pucharze Konfederacji, rozegrano awansem już we wtorek. Pojedynek miał być łatwym przetarciem dla podopiecznych Edwarda Skorka, ale jego dramaturgia po raz kolejny ukazała pewne braki w poczynaniach drużyny gospodarzy. Co prawda częstochowianie zwyciężyli 3:1, ale goście okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem i niewiele brakowało, by o zwycięstwie zdecydował piąty set. Poszczególne partie kończyły się następującymi rezultatami: (25:14, 24:26, 25:17, 26:24). Aktualnie drużyna częstochowskich akademików zajmuje piątą pozycję w ligowej tabeli, ustępując kolejno drużynom z Bełchatowa, Kędzierzyna, Olsztyna i Jastrzębia.
Od piątku do niedzieli trwała walka w turnieju, którego stawką był awans do 1/8 finału CEV. Częstochowianie w trzech meczach przegrali zaledwie jednego seta. Dzięki tak dobrej postawie zajęli pierwsze miejsce w turnieju i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek. Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych meczów częstochowskiej drużyny: AZS – MOK Rijeka 3:0 (25:19, 25:15, 25:18), AZS – Arkas Sports Club IZMIR 3:1 (25:20, 23:25, 25:15, 25:21), AZS – OK Sostanj Topolsica 3:0 (25:21, 25:18, 25:19). W 1/8 finału Pucharu CEV zagrają zwycięzcy dwunastu turniejów oraz cztery rozstawione zespoły: włoskie Padwa i Lube Banca Marche Macerata, francuski Arago de Sete oraz hiszpańska Arona Tenerife.