Dwie zielone pracownie w szkole w Ostrowach nad Okszą


27 października 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowach nad Okszą w powiecie kłobuckim społeczność szkolna obchodziła podwójne święto – otwarcie dwóch zielonych pracowni: “Pod chmurką” pn. ,,Ekozakątek nad Białą Okszą” i „Ekologiczne to i owo” w budynku szkoły.

 

Zielona pracownia w ZSP w Ostrowach nad Okszą „Ekologiczne To i Owo” została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. – Najpierw otrzymaliśmy 12 000 zł w ramach Projektu Zielona Pracownia, a następnie 48 000 zł na samą Zieloną Pracownię, zatem 100 procent środków pochodziło z WFOŚiGW w Katowicach – wyjaśnia dyrektor ZSP Dariusz Bednarski.

Natomiast Ekopracownia pod chmurką „Ekozakątek nad Białą Okszą” została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w –  80 procentach z funduszu dokładnie 70 000 zł. Wkład własny wyniósł 10 000 zł (środki pochodziły z funduszu sołeckiego), 7 500 dołożyła Gmina Miedźno. Łączna wartość pracowni to 87500 zł

W imieniu Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Posła Szymona Giżyńskiego, gratulacje i życzenia dla całej społeczności, wraz z podarunkiem, na ręce dyrektora szkoły Dariusza Bednarskiego, przekazała redaktor naczelna ,,Gazety Częstochowskiej” – Urszula Giżyńska. Życzenia złożyli także wójt Gminy Miedźno Piotr Derejczyk, sołtys wsi Ostrowy  Barbara Piątek i przedstawiciele WFOŚiGW w Katowicach.

Goście z okazji uroczystości zobaczyli przedstawiony przez uczniów program muzyczno-edukacyjny. Były też pokazy doświadczeń chemicznych. Nawet wybuchowych.

Życzymy wspaniałej i owocnej nauki w nowych pracowniach.

Zdjęcia: Szkoła i Redakcja

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *