Międzynarodowa szkolna współpraca w Zespole Szkół w Koziegłowach


To już trzeci raz, kiedy uczniowie z rumuńskiego Vatra Dornei gościli w Zespole Szkół w Koziegłowach. Przebywali w nim w dniach 4-9 grudnia.

Kolejna wymiana młodzieży szkoły Scoala Gimnasiala Nr 4 Vatra Dornei oraz Zespołu Szkół w Koziegłowach doszła do skutku dzięki uprzejmości władz Gminy i Miasta Koziegłowy.

W poniedziałek 5 grudnia, jak przyznała koordynatorka przedsięwzięcia z Rumunii, pani Adriana Bonches, grupa była pod wielkim wrażeniem przyjęcia, jakie zorganizowali im nasi uczniowie i ich rodzice przygotowując przepiękny stół ze słodkościami. Polscy i rumuńscy uczniowie ubrali wspólnie choinkę, bogatą w regionalne bombki malowane woskiem oraz ozdoby wykonane własnoręcznie przez uczniów.

Następnie nasi goście brali udział w okolicznościowej lekcji, śpiewając kolędy i wykonując wspólnie kartki bożonarodzeniowe. Grupa rumuńska odwiedziła również Osikową Dolinę, gdzie poznała tajniki produkcji ozdób z łyka osikowego i brała udział w warsztatach. Organizując wycieczki do Krakowa i Częstochowy, daliśmy naszym gościom możliwość szerszego poznania wspaniałych zakątków Polski. Byli zafascynowani Jasną Górą, czy też niepowtarzalną atmosferą  krakowskich uliczek, zamku na Wawelu, Sukiennic czy Kościoła Mariackiego.

W czwartek rumuńscy uczniowie mieli okazję dzięki uprzejmości Państwa Gil gościć w fabryce choinek. Proces powstawania sztucznych drzewek był dla nich niezmiernie ciekawy.

Cały pobyt zamknął wspólny wieczór polsko – rumuński. Uczniowie wymienili się upominkami. Mieli okazję wspólnie śpiewać, tańczyć  i rozmawiać po angielski i niemiecku. Pani Adriana Bonches jeszcze raz podziękowała władzom Gminy i Miasta Koziegłowy, dyrekcji szkoły oraz wszystkim nauczycielom zaangażowanym w wymianę. Podkreśliła, że jej uczniowie mieli okazję doświadczyć czegoś niezwykłego i wyraziła nadzieję na dalszą współpracę.

Materiał przygotowała Iwona Saleta z ZS w Koziegłowach

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *