OSP Borowce otrzymała sztandar


2 maja 2023 r. dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowcach w Gminie Dąbrowa Zielona zapisał się w historii jednostki szczególnym wydarzeniem. W tym dniu spełniło się bowiem wieloletnie marzenie strażaków – jednostce nadano sztandar. A stało się to dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli  i niesłabnącej determinacji strażaków. 

Świętowanie rozpoczęto polową Mszą Świętą, odprawioną przez kapelana strażaków powiatu częstochowskiego, księdza dziekana Sławomira Galasińskiego i proboszcza parafii św. Jakuba w Dąbrowie Zielonej , księdza Honorata Nowaka. Eucharystię oprawą muzyczną uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dętą z Dąbrowy Zielonej. 
Podczas uroczystości zaprezentowano utworzoną w marcu bieżącego roku Młodzieżową Drużynę Pożarniczą przy jednostce OSP Borowce, która jest pierwszą tego typu formacją na terenie całej gminy. Druhowie podkreślają, że w swoich codziennych działaniach starają się, by kształtowany przez jednostkę wizerunek strażaka, który z godnym podziwu zaangażowaniem bierze udział w akcjach ratowniczych, przeciwpożarowych i gaśniczych, był przyjazny dla całego społeczeństwa. Oprócz działań ratowniczych realizują również działania reprezentacyjne. Właśnie podczas takich momentów druhowie jednostki, niekiedy całe rodziny, które wielopokoleniowo kontynuują służbę w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej, od 2 maja mogą z dumą podkreślać swoją tożsamość nadanym sztandarem.
Gratulacje OSP Borowce złożyła wójt Gminy Dąbrowa Zielona Maria Włodarczyk.
Redakcja ,,Gazety Częstochowskiej” z okazji Dnia Strażaka życzy całej Drużynie OSP Borowce nieustającej opieki patrona św. Floriana.
Zdjęcia OSP Borowce
Podziel się:

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *