Wizyta u strażaków OSP Przyrów i OSP Staropole


2 października br. Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł Szymon Giżyński przyjechał do strażaków OSP Przyrów i OSP Staropole. Druhowie zaprosili Posła Giżyńskiego, aby podziękować mu za jego wsparcie i życzliwość dla obu jednostek. – Panie Pośle, zawsze możemy liczyć na Pana pomoc i za tę otwartość na nasze potrzeby i problemy bardzo dziękujemy – podkreślił Prezes OSP Przyrów Jacek Stencel.

 

Druhowie z OSP Przyrów i OSP Staropole ofiarowali Wiceministrowi Szymonowi Giżyńskiemu symboliczny strażacki toporek – kowalskiej, ręcznej roboty. Przekazali także specjalne podziękowanie, za wsparcie przy pozyskaniu samochodu dla jednostki z Przyrowa.

OSP Przyrów liczy 32 strażaków, w tym  do akcji wyjeżdża 24. Jednostka, dowodzona przez Prezesa Jacka Stencla i Naczelnika Lecha Lewandowskiego, jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

W OSP Staropole służy 31 strażaków. Czynnych, wyjeżdżających do akcji ratowniczych jest 16, w tym jedna kobieta. – To moja żona, Agata Maciąg – z dumą podkreśla Naczelnik Mirosław Maciąg. Jednostką kieruje Prezes Roman Zachariasz.

Wiceminister Szymon Giżyński dziękując druhom za pamięć pogratulował obu jednostkom dobrych, wzajemnych relacji. Wyraził też wdzięczność za wyjątkową, oddaną na rzecz drugiego człowieka służbę. – Przytoczę historię, która do dzisiaj jest dla mnie niezwykłym wspomnieniem i przykładem Państwa zaangażowania i sprawności. Gdy podczas otwarcia oczyszczalni w Przyrowie w pobliskim zakładzie wybuchł pożar, zanim jeszcze zawyły syreny usłyszeliśmy pisk opon pędzącego samochodu Pana Prezesa Jacka Stencla. Potem dowiedziałem się, że wraz ze swoją drużyną gasił pożar przez całą dobę, nie zważając na zmęczenie. Szanowni Panowie, wielkie podziękowanie za Waszą służbę – powiedział  Wiceminister Szymon Giżyński.

Pobyt podsumowano spotkaniem z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich  Staropolanki, przy wyśmienitych wypiekach i równie smakowitym staropolskim żurku. 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *