Spod siatki / Przegrane Norwida i Częstochowianki. Sponsor tytularny Silesii


Miniony weekend nie był szczęśliwy dla częstochowskich drużyn, grających w tamtym czasie na ligowych parkietach. Exact Systems Hemarpol na wyjeździe został pokonany przez Ślepsk Malow Suwałki. Z kolei Częstochowianka przegrała u siebie z NTSK AZS Pans Komunikalnik Nysa. Pauzowały Silesia i Eco-Team AZS Stoelzle.

Norwid uległ rywalowi, ale był bliski urwania przynajmniej jednego seta

Zespół Exact Systems Hemarpol Częstochowa w piątek (12 stycznia) udał się w daleką podróż do Suwałk. Tam czekała na niego ekipa miejscowego Ślepska Malow. Było to spotkanie w ramach 16. kolejki Plus Ligi. W tym starciu ponownie zabrakło podstawowego libero „Błękitno-Granatowych”, Sho Takahasiego. Japończyk w dalszym ciągu leczy kontuzję.

W pierwszych dwóch partiach gracze częstochowskiego Norwida próbowali nawiązać rywalizację z gospodarzami. Ci jednak szybko budowali sobie przewagę, która pozwalała im kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Siatkarze Ślepska w premierowej odsłonie zwyciężyli 25:21, a w następnej – jeszcze w lepszym stylu – 25:18.

Przyjezdni więcej woli walki pokazali w trzecim secie. Wprawdzie po kilku chwilach na tablicy wyników było 6:4 na rzecz suwałczan, ale na odpowiedź ze strony częstochowian nie trzeba było długo czekać. Niemal natychmiast doprowadzili do remisu 7:7. Następnie trwał pojedynek punkt za punkt. W końcu udało się gościom wyjść na prowadzenie 21:19. Jednak miejscowi ponownie przejęli inicjatywę w potyczce. Ostatecznie po zaciętej końcówce zawodnicy Ślepska wygrali tę partię 25:23, a całą batalię 3:0.

Ślepsk Malow Suwałki – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:21, 25:18, 25:23)

Częstochowianka przegrała na początku Nowego Roku

13 stycznia wznowione zostały rozgrywki 2. Ligi w 3. grupie kobiet w sezonie 2023/2024. Wówczas w spotkaniu 12. kolejki KS Częstochowianka Częstochowa mierzyła się na swoim terenie z NTSK AZS Pans Komunikalnik Nysa. Potyczka miała w zasadzie jednostronny przebieg. Niemal w każdym elemencie gry przeważała drużyna z województwa opolskiego. Pierwsza odsłona padła łupem gości 25:16. Rezultat drugiej brzmiał 25:17 na korzyść NTSK AZS-u. W trzeciej części meczu z kolei „Czanka” nieco bardziej postawiła się ekipie przeciwnej. Koniec końców przyjezdne tryumfowały 25:21.

KS Częstochowianka CzęstochowaNTSK AZS Pans Komunikalnik Nysa 0:3 (16:25, 17:25, 21:25)

Silesia ze sponsorem w nazwie

W miniony weekend – w przeciwieństwie do Częstochowianki – w ligowych zmaganiach nie brał udziału inny kobiecy team z naszego miasta, KS Silesia. Jednak w sobotę (13 stycznia) klub ten przekazał radosną wiadomość. Otóż Silesia pozyskała sponsora tytularnego. Jest nim firma EWDAR Construction. Przedsiębiorstwo to powstało w 2010 r. Zajmuje się ono prowadzeniem prac remontowo-modernizacyjnych obiektów energetycznych. Specjalizuje się również w remontach maszyn i urządzeń przemysłowych. W zakresie działalności firmy znajduje się ponadto montaż konstrukcji stalowych oraz wszelkiego rodzaju rurociągów i kanałów.

Jest to dla nas duży zaszczyt, że firma z tak dużym doświadczeniem, ciesząca się ogromnym zaufaniem i profesjonalizmem, dołączyła do naszej siatkarskiej rodziny. Bardzo cieszymy się, że firma EWDAR Construction dostrzegła nasz potencjał i chce wspomóc nas w realizacji najwyższych celów! Jesteśmy bardzo zadowoleni, że razem z tak solidnym partnerem będziemy mogli budować naszą pozycję na mapie żeńskiej siatkówki w Polsce – powiedział na łamach portali społecznościowych prezes częstochowskiej EWDAR KS Silesii, Jakub Kardyński.

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *