Sukcesy szachistów

Częstochowski zespół UKS Hetman zwyciężył w rozgrywanych 2 marca w Chorzowie Drużynowych Mistrzostwach Śląska w Szachach Błyskawicznych. Bezkonkurencyjna ekipa Hetmana w składzie: Maciej Klekowski, Piotr Piesik i Mateusz Paszewski zebrała ogółem 30 punktów na 33 możliwe.

Drużynowe zwycięstwo to nie jedyny sukces reprezentantów Częstochowy. Indywidualnie najlepszym był Maciej Klekowski. Piotr Piesik zajął siódme, a Mateusz Paszewski jedenaste miejsce.

W ostatnim czasie odbyły się także kolejne turnieje XXI edycji Grand Prix w szachach. W Wyższej Szkole Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie rywalizowało 160. Zawodników z naszego regionu. Poniżej prezentujemy zwycięzców poszczególnych kategorii.

Szkoły podstawowe:
1. Marcin Gajewski (Szkoła Podstawowa Poraj)
2. Kacper Gondro (Szkoła Podstawowa Nr 34 Częstochowa)
3. Tomasz Kinkel (Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 1 Częstochowa)

Wśród dziewcząt 3. miejsce zajęła Katarzyna Bednarska (Katolicka Szkoła Podstawowa Częstochowa)

Gimnazja:
1. Bartosz Rudecki (Gimnazjum Nr 6 Radomsko)
2. Piotr Kempa (Gimnazjum Nr 6 Radomsko)
3. Piotr Proszowski (Gimnazjum Nr 3 Radomsko)

Wśród dziewcząt 3. miejsce zajęła Magdalena Grabowska (Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek Częstochowa)

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Mateusz Paszewski (IV LO im. H. Sienkiewicza Częstochowa)
2. Bartosz Ziębiński (IX LO im. C.K. Norwida Częstochowa)
3. Mateusz Kałuża (IV LO im. H. Sienkiewicza Częstochowa)

Wśród dziewcząt 2. miejsce zdobyła Dominika Puchała (IV LO im. H. Sienkiewicza Częstochowa), a trzecia była Weronika Puchała (Katolickie Liceum SPSK Częstochowa)

W grupie szkół wyższych triumfował Marcin Kozłowski (WSZ Częstochowa)