Druga porażka Mistrzów Polski w fazie grupowej Ligi Europy UEFA

Raków Częstochowa przegrał w czwartek, 5.apździernika br. na ArcelorMittal Park w Sosnowcu z aktualnym wicemistrzem austriackiej Admiral Bundesligi, SK Sturmem Graz, 0:1 w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Europy UEFA. Gola na wagę trzech punktów dla Austriaków zdobył Duńczyk, William Bøving Vick w 24.minucie meczu.

Pierwszy strzał na bramkę Rakowa przyjezdni z Austrii oddali w 5. minucie. Indywidualną akcją w środku pola popisał się Alexander Prass, jednak jego uderzenie z dystansu było bardzo niecelne. W 24. minucie goście objęli prowadzenie. Z lewej strony boiska w pole karne dośrodkowywał Amadou Danté.

Błąd w tej akcji popełnił defensor “Czerwono – niebieskich”, Reprezentant Bośni i HercegowinyAdnan Kovačević, który wybił piłkę wprost pod nogi Williama Bøvinga Vicka. 20 – letni Duński napastnik oddał strzał bez przyjęcia, czym zaskoczył Vladana Kovačevicia.

W pierwszej części gry to goście z Austrii prezentowali się zdecydowanie lepiej od piłkarzy Rakowa Częstochowa i na boisku posiadali olbrzymią przewagę. W 35.minucie spotkania częstochowianie oddali co prawda pierwszy strzał w wykonaniu Sonnyego Kittela, ale to uderzenie było za słabe i w dodatku niecelne.

Piłkarze Sturmu Graz tuż przed zakończeniem premierowej odsłony byli bliscy podwyższenia rezultatu, jednak strzał Gregoryego Wüthricha minimalnie minęło światło bramki nominalnych gospodarzy tego meczu. Pierwsza część spotkania zakończyła się minimalnym ale zdecydowanie zasłużonym prowadzeniem aktualnego wicemistrza Admiral Bundesligi.

W drugiej części spotkania już w 52.minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie, jednak uderzenie głową Młodzieżowego Reprezentanta Polski do lat 21, Szymona Włodarczyka skutecznie obronił golkiper Rakowa!

W końcówce meczu swoje okazje do zdobycia gola miały obydwie drużyny. Najpierw w czwartej minucie doliczonego czasu gry strzał Johna Yeboaha Zamory na rzut rożny sparował holenderski bramkarz mierzący 204.cm wzrostu – Kjell Scherpen. Natomiast w siódmej, ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania sytuację “oko w oko” z francuskim napastnikiem Bryanem Silvą Teixeirą Jr. wygrał Vladan Kovačević.

Kilka chwil później azerski arbiter Əliyar Ağayev zakończył to spotkanie. Tym samym Raków Częstochowa w swoim drugim meczu fazu grupowej Ligi Europy UEFA doznał drugiej porażki. Tym razem częstochowianie ulegli aktualnemu wicemistrzowi Admiral Bundesligi, SK Sturmowi Graz.

Martwi drugi mecz z rzędu w rozgrywkach europejskich, gdy po stronie zdobyczy bramkowych piłkarzy Rakowa widnieje cyfra “zero”. Trzeba też podkreślić, że porażka z austriacką drużyną była w pełni zasłużona.

W innym spotkaniu “rakowskiej grupy” – Sporting Lizbona CP przegrał przed własną publicznością z Atalantą Bergamo BC, 1:2.

Teraz przed drużyną “Czerwono – niebieskich” powrót do walki o ligowe punkty. W najbliższą niedzielę, 8.października br. o godzinie 17:30 – częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z wicemistrzem Polski, warszawską Legią.

To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Wojska Polskiego im.Józefa Piłsudskiego przy ulicy Łazienkowskiej 3. Mecz “na żywo” od godziny 17:00 pokaże Canal + Premium. W drużynie ze Stolicy występuje były zawodnik Rakowa Częstochowa, Patryk Kun.

05.10.2023, g.18:45: Sosnowiec (ArcelorMittal Park):

RKS Raków Częstochowa – SK Sturm Graz 0:1, (0:1),

Bramka:

0:1: Bøving Vick 24′

Sędziował: Əliyar Ağayev (Azerbejdżan). Żółte kartki: Tudor 49′ (faul), Crnac 62′ (faul) – Danté 35′ (faul), Silva Teixeira Jr. 88′ (faul). Widzów: 8993.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 25.Bogdan Racovitan, 15.Adnan Kovačević, 3.Milan Rundić, 7.Fran Tudor (kpt), 66.Giánnis Papanikoláou, 30.Władysław Koczerchin (75′ 8.Ben Lederman), 77.Marcin Cebula (60′ 11.John Yeboah Zamora), 93.Sonny Kittel (75′ 5..Karl Gustav Vilhelm Berggren), 14.Srđan Plavšić, 99.Fabian Piasecki (60′ 19.Ante Crnac). Trener: Dawid Szwarga.

SK Sturm Graz: 1.Kjell Scherpen – 22.Jusuf Gazibegović, 42.David Affengruber, 5.Gregory Wüthrich (kpt), 44.Amadou Danté, 15.Wiliam Bøving Vick (64′ 11.Manprit Sarkaria), 25.Stefan Hierländer, 4.Jon Gorenc Stanković, 10.Otar Kiteiszwili (76′ 17.Bryan Silva Teixeira Jr. ), 8.Alexander Prass (88′ 14.Javi Serrano Martínez), 9.Szymon Włodarczyk (76′ 20.Seedy Ahmed Tijan Jatta). Trener: Christian Ilzer.