Nie skruszyli radomskiego muru…

Lider PKO Bank Polski Ekstraklasy – Raków Częstochowa dość niespodziewanie zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Radomiakiem Radom w spotkaniu 27.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Dla częstochowian, to drugie z rzędu ligowe spotkanie bez zwycięstwa!

Spotkanie w Radomiu było rozgrywane przy gęsto padającym deszczu i taka aura nie pomagała ani jednej ani drugiej drużynie. Jednak znacznie lepiej do tych warunków pogodowych przystosowali się gospodarze, którzy byli lepszym zespołem od podopiecznych Dawida Szwargi ( na ławce rezerwowych zastąpił pauzującego za żółte kartki, Marka Papszuna).

Do przerwy licznie zgromadzeni kibice nie obejrzeli żadnego gola. Znacznie więcej działo się w drugiej części spotkania. W tej odsłonie znów bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze, którzy byli znacznie bliżej zdobycia gola aniżeli drużyna Rakowa Częstochowa. Radomianie przeprowadzili dwie akcje, jednak dopiero w drugiej udało im się pokonać bramkarza Rakowa! Najpierw w 67.minucie nieznacznie pomylił się Dawid Abramowicz a w 76.minuciepiłka wpadła do bramki Rakowa, kiedy to Vladana Kovacevicia zdołał pokonać Daniel Pik!

Jednak przy tej akcji Luís Miguel Vieira Babo Machado „Luís Machado” sfaulował Efstrátiosa Svárnasa. Arbiter główny Pan Jarosław Przybył z Kluczborka po weryfikacji VAR anulował gola zdobytego przez wychowanka Nadnarwianki Pułtusk, dopatrując się wcześniej przewinienia Portugalczyka na greckim defensorze.  W całej sytuacji doszło do awantury pomiędzy zawodnikami obu drużyn, a czerwoną kartką ukarany został będący poza boiskiem Patryk Kun.

Mimo, że do regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania, arbiter główny Pan Jarosław Przybył z Kluczborka doliczył aż…dziesięć minut to żadnej z drużyn nie udało się zdobyć tego jedynego gola, dającego zwycięstwo w tym spotkaniu. Tym samym Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Częstochowianie po tym spotkaniu będą mieli na swoim koncie 62.punkty.

Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w najbliższą niedzielę, 16.kwietnia br. O godzinie 15:00 zmierzą się przed własną publicznością z beniaminkiem PKO Bank Polski Ekstraklasy, RTS Widzewem Łódź. Łodzianie z dorobkiem 38.punktów plasują się w tabeli na szóstym miejscu. Mecz “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport i Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia zaplanowano na godzinę 14:40.

10.04.2023, g.17:30: Radom (Stadion Lekkoatletyczno-Piłkarski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego):

RKS Radomiak Radom – RKS Raków Częstochowa 0:0

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Cichocki 9′ (faul), Machado 78′ (faul) – Papanikoláou 57′ (faul), Gutkovskis 65′ (faul). Czerwona kartka: Kun 78′ (nie sportowe zachowanie). Widzów: 3917.

RKS Radomiak Radom: 1.Gabriel Kobylak – 14.Damian Jakubik, 29.Raphael Rossi Branco „Raphael Rossi”, 16.Mateusz Cichocki (kpt) (70′ 92.Mike Cestor Botuli), 33.Dawid Abramowicz, 7.Lisandro Pedro Varela Semedo „Lisandro Semedo” (69′ 11.Daniel Pik), 88.Francisco Augusto Neto Ramos „Francisco Ramos”, 77.Chrístos Dónis (75′ 2.Thabo Cele), 10.Roberto Emanuel Oliveira Alves (89′ 19.Jean Franco Sarmiento Campo), 20.Luís Miguel Vieira Babo Machado „Luís Machado” (89′ 90.Jakub Nowakowski), 17.Leonardo Miramar Rocha „Leonardo Rocha”. Trener: Mariusz Lewandowski.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 4.Efstrátios Svárnas, 24.Zoran Arsenić (kpt), 3.Milan Rundić (21′ 2.Tomáš Petrášek ), 7.Fran Tudor, 8.Ben Lederman, 66.Ioánnis Papanikoláou (87′ 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren), 27.Bartosz Nowak (70′ 17.Mateusz Wdowiak), 11.Ivi López (70′ 77.Marcin Cebula), 20.Jean Carlos Silva Rocha, 21.Vladislavs Gutkovskis. Trener: Dawid Szwarga.