Msza Święta na Jasnej Górze – 15 sierpnia 2022 r.


Wspólna modlitwa do Najświętszej Maryi Panny tysięcy wiernych w dniu uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej.

 

Słowo Boże o zaufaniu Miłości Bożej i roli rodziców w wychowaniu kolejnych pokoleń skierował Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo. Ksiądz Arcybiskup cytując słowa Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z roku 1957 roku podkreślił, że rodzina jest wartością, ratunkiem dla polskiego narodu. Nie dajmy się zainfekować historyczną demencją, odczytujmy dobrze, zarówno historię, jak i teraźniejszość. Dla naszego bytu narodowego i kultury chrześcijańskiej nie znajdziemy innego oparcia jak rodzina. Rodzice nadeszła wasza godzina! – wołał za bł. Prymasem Wyszyńskim. Abp Wacław Depo podkreślił jednocześnie, że sierpniowe pielgrzymowanie Polaków na Jasną Górę łączy się z ważnymi wydarzeniami w dziejach narodu, w tym z Cudem nad Wisłą z 1920 r., Powstaniem Warszawskim z 1944 r. czy walką z komunizmem „Solidarności” w latach 80. XX wieku. Zacytował także oficjalne dane zmniejszającej się liczby aborcji w Polsce, co uznał jako kolejny cud. Jest to pokłosie orzeczenia  Trybunału Konstytucyjnego z ubiegłego roku, które z listy medycznych aborcji w Polsce wykluczyło aborcję eugeniczną, w konsekwencji aż dziesięciokrotnie w stosunku do ubiegłego roku spadła oficjalna liczba usuniętych ciąż.

Ojcowie Paulini przed Eucharystią powitali pielgrzymów, a także wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, posła Szymona Giżyńskiego i wicewojewodę śląskiego Roberta Magdziarza.

fot. ©/BPJG Krzysztof Świertok

fot. Gazeta Częstochowska

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *