Dublet Chilińskiego!

Lider rozgrywek trzeciej ligi, grupy trzeciej – Raków II Częstochowa odniósł piąte zwycięstwo w tym sezonie! Tym razem podopieczni Tomasza Kuźmy pokonali w Częstochowie, BS Polonię Bytom – 3:1!

Rozgrywane w sobotnie (03.09.2022) samo południe spotkanie na sztucznej murawie MSP “Raków” na dobrą sprawę jeszcze się nie rozpoczęło a gospodarze prowadzili w tym meczu już 1:0! Była…45.sekunda, kiedy to “Czerwono – niebiescy” przeprowadzili szybką kontrę.

Na czystej pozycji znalazł się Kamil Chiliński, który w sytuacji “oko w oko” z Szymonem Gniełką nie dał golkiperowi żadnych szans! Strzał napastnika Rakowa II Częstochowa wylądował w samym okienku bytomskiej bramki!

Kolejną akcję gospodarze przeprowadzili w 6.minucie, jednak po podaniu Adriana Balboy do Piotra Malinowskiego i uderzeniu tego drugiego zawodnika pewnie interweniował bramkarz przyjezdnych. W 17.minucie drugi zespół Rakowa Częstochowa podwyższył prowadzenie na 2:0 a na listę strzelców wpisał się kapitan gospodarzyPrzemysław Oziębała, który w zamieszaniu w polu karnym strzałem głową skierował piłkę do bramki gości!

W 24.minucie po raz pierwszy w tym meczu groźnie zaatakowali bytomianie, jednak po strzale przewrotką  przez Dawida Wolnego piłka trafiła w jednego z defensorów “dwójki”. Podopieczni Ryszarda Wieczorka bramkę kontaktową zdobyli w 33.minucie, kiedy to piękne uderzenie na bramkę Jakuba Rajczykowskiego zamienił Lucjan Zieliński!

Tuż przed przerwą gospodarze mogli zdobyć trzeciego gola, jednak po strzale z rzutu wolnego Huberta Tylca piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Szymona Gniełkę! Chwilę później – arbiter główny Pan Grzegorz Jabłoński z Krakowa – Krowodrzy zakończył pierwszą część spotkania.

Drugą odsłonę z dużym animuszem rozpoczęli przyjezdni, którzy najpierw w 47.minucie po strzale Konrada Andrzejczaka próbowali zaskoczyć Rajczykowskiego a następnie 60.sekund później minimalnie nad bramką główkował wychowanek MKS-u Oława i strzelec pierwszego gola dla Polonii Bytom, Lucjan Zieliński.

Ten sam zawodnik jeszcze w 49.minucie ponownie minimalnie spudłował. W 55.minucie trwał napór bytomian, którzy bliscy byli zdobycia gola. Najpierw na bramkę Jakuba Rajczykowskiego uderzał Konrad Andrzejczak i Jego strzał obronił Reprezentant Polski U-18, Jakub Rajczykowski a następnie dobitka Łukasza Zejdlera została zablokowana!

W 57.minucie w polu karnym gości był faulowany jeden z zawodników Rakowa II Częstochowa. Będący najbliżej całej arbiter główny z Krakowa – Krowodrzy wskazał na “wapno”. Do piłki ustawionej na 11.metrze podszedł Kamil Chiliński, który pewnym strzałem w samo okienko nie dał żadnych szans Gniełce!

Na dwadzieścia minut przed zakończeniem spotkania goście próbowali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, jednak po strzale Jacka Wuwera z rzutu wolnego, piłka minęła bramkę gospodarzy! Do samego końca spotkanie więcej goli już nie padło i tym samym Raków II Częstochowa zasłużenie pokonał BS Polonię Bytom, 3:1 w spotkaniu szóstej kolejki trzeciej ligi, grupy trzeciej.

Częstochowianie mają na swoim koncie 16.punktów i pewnie przewodzą stawce trzecioligowców w swojej grupie trzeciej ligi. Kolejne ligowe spotkanie drużyna lidera trzeciej ligi, grupy trzeciej – Rakowa II Częstochowa rozegra w sobotę, 10.wrzesnia br. O godzinie 12:00 podopieczni Tomasza Kuźmy zmierzą się na wyjeździe z MKS Miedzią II Legnica.

Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie w Legnicy przy ulicy Świerkowej 1. Obiekt “Świerkowa Arena” posiada zaledwie 150.miejsc i wszystkie są siedząceZespół pod wodzą Huberta Łysego z dorobkiem zaledwie dwóch punktów zamyka tabelę, trzeciej ligi, grupy trzeciej!

03.09.2022, g.12:00 : Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków II Częstochowa – BS Polonia Bytom 3:1, (2:1),

1:0: Chiliński 1′

2:0: Oziębała 17′

2:1: L.Zieliński 33′

3:1: Chiliński 59′ (k)

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków – Krowodrza). Żółte kartki: Czekaj 30′ (faul), Tylec 52′ (faul), Furtak 72′ (faul), T.Kubik 74′ (faul), Oziębała 81′ (faul), Niedziałkowski 90′ (faul) – Lipp 25′ (faul), Bedronka 62′ (faul). Czerwona kartka (za drugą żółtą) : Bedronka (85′ – faul). W 33.minucie żółtą kartką został napomniany Trener Rakowa II Częstochowa, Tomasz Kuźma. W 15.minucie meczu żółtą kartką został ukarany II Trener BS Polonii Bytom, Adam Burek. Mecz bez udziału publiczności.

RKS Raków II Częstochowa: 12.Jakub Rajczykowski – 2.Jordan Courtney – Perkins (72′ 20.Łukasz Furtak), 3.Michał Czekaj 8.Adrian Balboa (85′ 9.Mateusz Niedziałkowski), 10.Hubert Tylec, 11.Kamil Chiliński (85′ 21.Miłosz Rogula), 13.Piotr Malinowski (80′ 14.Jakub Bator), 16.Oliwier Kucharczyk, 17.Przemysław Oziębała (kpt), 18.Szymon Zielonka, 19.Tobiasz Kubik.

Rezerwowi: 1.Oskar Kubik – 15.Przemysław Mizgała, 22.Jakub Wireński.

Trener: Tomasz Kuźma.

BS Polonia Bytom: 35.Szymon Gniełka – 7.Lucjan Zieliński (76′ 8.Orest Tkachuk), 9.Rusłan Władysławowycz Zubkow, 11.Konrad Andrzejczak (76′ 37.Adam Sobuś), 16.Patryk Stefański (kpt) (67′ 10.Filip Żagiel), 18.Tomasz Gajda, 19.Dawid Wolny, 20.Łukasz Zejdler, 22.Michał Bedronka, 23.Mateusz Lipp (46′ 14.Jakub Góralczyk), 25.Dominik Konieczny (67′ 28.Jacek Wuwer).

Rezerwowi: 12.Eryk Mirus – 30.Norbert Radkiewicz.