Maiimed – masaże, akupunktura, irydologia, internista. Naturalny sposób na powrót do sił i dobrej kondycji


Współczesny świat funduje nam wiele cywilizacyjnych zagrożeń. A my, gonimy, walczymy – często niczym Don Kichote z La Manchy – myśląc, że w ten sposób uda się nam ustrzec przed troskami i kłopotami, że uda się zrobić więcej i szybciej. Najczęściej ta galopada kończy się totalnym przemęczeniem i permanentnym stresem. Przychodzi moment, że potrzebujemy odpoczynku, wyciszenia, całkowitego oderwania się od zgiełku i gonitwy. Tego domaga się nasz organizm. I wówczas szukamy ratunku. Ja znalazłam pomoc u pani irydolog, internisty – profesor Gandiimy Dashdavy.

Nie ukrywam, że idąc do pani doktor Gandiimy Dashdavy, do czego szczerze zachęcał mnie kolega, byłam nastawiona dość ostrożnie. Ale okazało się, że diagnoza z oczu była jak czytanie otwartej księgi, czyli mojej całej historii choroby, od dzieciństwa. Ważne były też dla mnie spostrzeżenia i uwagi pani profesor oraz zastosowana przez nią kuracja, która zniwelowała dokuczające mi od lat dolegliwości.

 

Gandiima Dashdava – doktor z Mongolii 

Ta niezwykle subtelna i promieniejącą łagodnym uśmiechem kobieta od pierwszego kontaktu zyskuje sympatię i wzbudza zaufanie. Z wykształcenia jest irydologiem, internistą i profesorem klinicznym. W latach 1973-1983 ukończyła studia medyczne w Akademii Medycznej MRL na wydziale lekarskim, zwieńczone zdobyciem tytułu lekarza ogólnego. Po ukończeniu studiów profesor wykonywała pracę w szpitalu na stanowisku internisty, a następnie lekarza rodzinnego. Łącznie posiada 40 lat doświadczenia pracy w zawodzie. Do Polski przybyła w 1992 roku i podjęła pracę jako lekarz medycyny naturalnej; posiada 30 lat doświadczenia w tej dziedzinie. Leczyła w: Warszawie, Szczecinie, Wrocławiu, Zakopanem. Od kilku miesięcy pomaga pacjentom w Częstochowie. Trzeba dodać, iż w międzyczasie, w 2010 roku, otrzymała tytuł profesora klinicznego MRL, a nieco wcześniej – w 2005 roku w Polsce – kończyła kurs o specjalizacji irydolog internista, w Instytucie Irydologicznym w Radomiu i od 17 lat pracuje w Polsce jako irydolog internista. legitymuje się licznymi dyplomami.

 

Przybliżmy też czym jest irydologia.

To dział medycyny alternatywnej – nazwa pochodzi od łacińskiego słowa Iris (tęczówka) – który zajmuje się badaniem tęczówki oraz innych części oka, w celu oceny aktualnego stanu zdrowia. Irydologia to także źródło informacji o predyspozycji do niektórych chorób, zawartości toksyn w organizmie, przebytych chorobach, a nawet o przyszłych zagrożeniach. Ta metoda badania organizmu ludzkiego była stosowana już w starożytności, między innymi w Egipcie, za czasów faraona Tutenchamona, stąd dotarła do Babilonii, Tybetu i Indochin. Ponadto, już ponad 3000 lat temu irydologia praktykowana była w Chinach, Indiach i Japonii. W Europie największym zainteresowaniem cieszyła się w XIX wielu. Jak podaje Wikipedia, w roku 1920 dr M. Madaus zaczął wydawać czasopismo irydologiczne „Iriscorrespondens”, które pozwoliło zorganizować działalność irydologów z całego świata. Zainteresowanie irydologią wzrosło w połowie XX wieku. W 1970 roku B. Jensen opublikował książkę „Nauka i praktyka irydologii”, która uznawana jest za podstawowy podręcznik w tej dziedzinie. W 1980 r. odbyła się w Paryżu pierwsza Międzynarodowa Konferencja Irydologów. Postanowiono wtedy utworzyć fundację badań nad irydodiagnostyką. Dziedzina ta w niektórych państwach jest już w programie nauczania uniwersytetów medycznych, między innymi w USA, Kanadzie, Niemczech. W naszym kraju istnieje Polskie Towarzystwo Irydologii i Homeopatii, a także Instytut Irydologii w Radomiu.

W tym tkwi tajemnica irydologów? Oko reaguje na zmiany w układzie krwionośnym i nerwowym, spowodowane chorobami. Dzieje się tak, ponieważ w oku umiejscowione są zakończenia połączeń nerwowych powiązanych z narządami wewnętrznymi. Irydolog jest diagnostą, jest w stanie rozpoznać powszechnie występujące schorzenia: cukrzycę, choroby nerek, wrzody żołądka, astmę, a nawet przebyte choroby.

 

Prof. Gandiima Dashdava po badaniu oka proponuje różne metody leczenia alternatywnego.

To przede wszystkim masaż relaksacyjny, który daje upust stresom dnia codziennego, działa uspokajająco i odprężająco, a także sprzyja dotlenieniu i odżywieniu tkanek. – Wonne olejki wpływają kojąco na umysł i emocje człowieka. Masaż wskazany jest przy stanach depresyjnych, stresie lub obniżonym nastroju – podkreśla profesor. Ponadto proponuje  masaż kręgosłupa, który wskazany jest dla osób cierpiących na chroniczny ból pleców. Zabieg rehabilitacyjny szybko przynosi ulgę dla kręgosłupa, redukuje napięcie, wzmacnia słabe mięśnie i uspokaja.

Prof. Gandiima Dashdava ma też opracowane metody ziołolecznictwa. – Posługiwanie się ziołami leczniczymi w kulturze europejskiej było czymś naturalnym od wieków. Wielość ziół pozwala na leczenie niemalże wszystkich chorób, a ich stosowanie jest bezpieczne i skuteczne. Przez tysiące lat ludzie stosowali rośliny, by leczyć, ratować i przedłużać życie. Warto wrócić do korzeni i zapoznać się z możliwościami, jakie daje nam natura. – mówi prof. Gandiima Dashdava. Stosuje też bańkę chińską, która poprawia krążenie i detoksykację organizmu oraz zmniejsza ból i łagodzi nadmierne napięcie mięśni.

Kolejną metodą leczenia alternatywnego jest akupunktura. Ta technika leczenia wywodząca się z Dalekiego Wschodu, służy zapobieganiu i leczeniu schorzeń organów wewnętrznych. Polega na stymulowaniu zakończeń nerwowych poprzez nakłuwanie określonych części ciała, przy pomocy metalowych igiełek, w celu udrożnienia kanałów energetycznych, a także pobudzenia krążenia krwi i wzmocnienia energii. Za pomocą akupunktury można uśmierzać ból, łagodzić stany zapalne, poprawić pracę wielu organów. Jest skuteczna w leczeniu wrzodów żołądka, nadciśnienia, a także pomaga w zerwaniu z nałogiem np. palenia papierosów.

W mediach społecznościowych na portalu o irydologach prof. Gandiima Dashdava zbiera same pozytywne opinie. A na jej stronie pacjenci wypowiadają się wręcz entuzjastycznie. (poniższe opinie pochodzą ze strony: Maiimed – masaże, akupunktura, irydologia, internista)

 

Waldemar pisze: Jest to zdecydowanie najlepszy lekarz w Polsce. Byłem na irydologii u Pani lekarz i powiedziała mi wszystkie choroby i dolegliwości jakie posiadam. Niesamowite! Po masażach i krótkim leczeniu czuję się jak nowo narodzony, żaden lekarz nie był w stanie mi pomóc tu po jednej wizycie wszystko wiedziałem co mi dolega i jak to wyleczyć. Wszystkim polecam ten lekarz naprawdę robi cuda!

Pani Weronika: Pani Gabrysia jest niesamowitym lekarzem godnym polecenia i zaufania. Czyta z oka pacjenta jak otwartą książkę. Ukryte choroby o których nie mieliśmy pojęcia i wszystko się zgadza. Naprawdę niesamowita jest ta Pani, wszystkim szczerze polecam!

Pani Ewa: Lekarze nie potrafili mnie zdiagnozować, poszłam sceptyczna wyszłam mile zaskoczona naprowadzona przez Panią profesor z Mongolii zrobiłam badania we wskazanym kierunku i bingo! Teraz chodzę na zabiegi do Pani doktor Polecam wszystkim.

 

Pani Judyta: Lekarze nie potrafili mnie zdiagnozować, poszłam sceptyczna wyszłam mile zaskoczona naprowadzona przez Panią profesor z Mongolii zrobiłam badania we wskazanym kierunku i bingo! Teraz chodzę na zabiegi do Pani doktor Polecam wszystkim.

 

I tak dalej….

 

Niesamowity lekarz!!! Pani Gabrysia naprawdę ma dar, potrafi wyleczyć z każdej choroby. Ja miałam problemy żołądkowe i mocne bóle kręgosłupa od roku. W 2 tygodnie zostałam całkowicie wyleczona! Bardzo polecam 🙂

 

Pani Gabrysia jest niesamowitym lekarzem godnym polecenia i zaufania. Czyta z oka pacjenta jak otwartą książkę. Ukryte choroby o których nie mieliśmy pojęcia i wszystko się zgadza. Naprawdę niesamowita jest ta Pani, wszystkim szczerze polecam!

 

Pani Judyta: Lekarze nie potrafili mnie zdiagnozować, poszłam sceptyczna wyszłam mile zaskoczona naprowadzona przez Panią profesor z Mongolii zrobiłam badania we wskazanym kierunku i bingo! Teraz chodzę na zabiegi do Pani doktor Polecam wszystkim.

 

Byłam u pani doktor Gandiimaa kilka tygodni temu i jestem bardzo zadowolona z wizyty. Diagnoza p. doktor w 100 % potwierdziła moje dolegliwości i pozwoli mi wprowadzić właściwe leczenie. P. doktor to nie tylko irydolog, ale również posiada …Więcej

 

Bardzo miła, fachowa osoba. Stara się zrozumieć pacjenta i przede wszystkim pomóc. Polecam badanie irydologiczne, które trafnie diagnozuje nasz stan ciała i ducha.

 

Przez 6 lat parunastu specjalistów nie było mi w stanie powiedzieć dlaczego boli mnie kręgosłup. Przełamałem się i w końcu spróbowałem medycyny alternatywnej, z polecenia. Zaskoczenie to mało powiedziane, Pani Gabriela wyczytała mi z oczu …Więcej

 

Jeśli chcesz się wyleczyć to najlepszy lekarz na wszelkie dolegliwości. Super sympatyczna pani profesor Gandiimaa . Polecam!

 

Poznałam Panią Gabrysia przez mamę, wierzycie lub nie ale kilka minut i wszystko wiedziała o moim stanie zdrowia ! Nawet gdy nie byłam jeszcze wtedy w ciąży powiedziała mi jak mam oddychać i ci robić aby było mi łatwiej i rok później …Więcej

 

Polecam serdecznie, pani lekarz jest niesamowitą osobą, pełną empatii, zrozumienia i indywidualnym podejściem do każdego pacjenta.

Jestem szczęśliwa ze trafiłam do Pani Doktor, pomogła mi bardzo, będę polecać każdemu.

 

Super lekarz, byłem na masażach polecam serdecznie

 

Niesamowity lekarz z super zdolnościami. Polecam

Świetny lekarz, świetny masaż, polecam!!

 

Powiem tylko tyle, trzeba samemu się przekonać!

 

Polecam dobry lekarz 🙂

 

trafne diagnozy, duża wiedza masaże skuteczne,

 

PROF. GANDIIMA DASHDAVAA – IRYDOLOG INTERNISTA

 

Adres: Krakowska 45 (Warta), 42-200 Częstochowa

Otwarcie: poniedziałek – piątek, 09:00 do 15.00

Telefon: 793 246 722

 

 

URSZULA GIŻYŃSKA

Podziel się:

6 komentarzy

 • to prawda profesor Gandina jest nie samowita najlepsze I najskuteczniejsze sa zabiegi u niej !! po dwoch juz czulam roznice w funkcjonowaniu organizmu .Polecam !!! jezeli ktos szuka dobrego lekarza ,diagnosty to tylko ona

  Odpowiedz
 • Jestem od Zakopanego kiedyś na ty terenie przjmowała Pani Gandoszka bo tak tu nazywano doktor Trzeba przyznać bo korzystaliśm z usług Wraz wraz z żona oraz naszych znajomych .Polecam Jej metody leczenia są imponujące .Może wróci Pani na Podhale potrzebujemy tu takiej znakomitej już teraz Profesor

  Odpowiedz
 • Pani Gandiimaa ma niesamowite zdolności, u nas nie ma takich lekarzy. To jest osoba z powołania, pomaga całym sercem i daje z siebie wszystko aby wyleczyć pacjenta. Moje życie zostało odmienione o 180 stopni, każda diagnoza zgadzała się w 100%. Niesamowite, polecam każdemu kto chcę się wyleczyć raz na zawsze z dolegliwości.

  Odpowiedz
 • Czytam opinie i komentarze i pod każdym pozytywnym mogłabym się podpisać .
  Pani Doktor bardzo sympatyczna z dużą dozą empatii i wiedzy. U mnie postawiła diagnozę przed wynikiem rezonansu magnetycznego /prosiła mnie żebym szybko skonsultowała się z neurochirurgiem/ teraz poddana jestem terapii i czuję się o niebo lepiej. Gorąco Polecam !!!

  Odpowiedz
 • Jestem z Gliwic i trafiłam do Pani Gandiimaa z polecenia. Jestem zachwycona zdolnościami i profesjonalizmem. Postawiona diagnoza zgadza się i właśnie rozpoczęłam leczenie. Polecam samym sercem Panią Doktor.

  Odpowiedz
 • Choć na początku traktowałam wizytę u Pani Gabrysi z przymrużeniem oka to wyszłam bardzo mile zaskoczona. Opowiedziała na co obecnie muszę uważać i do jakich specjalistów się udać oraz o problemach które miałam w przeszłości. Niesamowite, ze tyle można wyczytać patrząc w oczy. Skorzystałam też z masaży połączonych ze stawianiem baniek i to był strzał w 10. Zawsze miałam problem ze spiętym karkiem i barkami no i stresem. Po wizytach wyszłam wyciszona i odmieniona. Gorąco polecam Panią Gabrysię to cudowna i ciepła osoba.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *